Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
M65 (i podobne) w filmach i nie tylko
  • Dyskusja, zdjęcia i linki na temat filmów, w których bohaterowie noszą kurtki/spodnie M65 i podobne militaria.
  • Ciekawostka. Oglądałem z synkiem film Karate Kid 2 i Pan MIJAGII nosi M51. Tak myślę

    :-</span>
  • Zgadza się, też to niegdyś zauważyłem, M51 ;)

    Inna ciekawostka, a zarazem błąd merytoryczny twórców filmu "Komandosi z Navarony":

    image
    image
    image

    Harrison Ford też ma na sobie M51. Trochę dziwne w filmie, którego akcja dzieje się podczas drugiej wojny światowej.
    Pewnie M43 nie umieli mu znaleźć :P

    Z innych ciekawych ciuchów - Carl Weathers ma na sobie brytyjskiego Denison Smocka:

    image
  • No ciekawe,
    eeeech ci reżyserzy. W Parszywej 12-tce też jest pomyłka.
    :))
  • Ok, to ode mnie, najbardziej kultowe dla mnie użycie M-ki w filmie :D

    image
    image
    image
  • No, na tyle kultowe, że za jedyne 170 funtów można kupić figurkę Rambo w M65 ( http://www.toy-town.net/rambo/rambo-forst-blood-m65-jacket-version-movie-masterpiece.html )
    image
  • 2 rzeczą która wzbudza u mnie zainteresowanie i nie tylko u mnie ,to jego laczki ;)
  • Kurde, u mnie też. Szukałem, szukałem po necie, znalazłem foty niemal iedntycznych, ale nadal nie jestem pewien co do marki. Niektórzy twierdzą, że to Red Wingi, ale ja wpadłem też na inną markę, na tym wątku:

    http://www.therpf.com/f24/rambo-first-blood-costume-54866/

    Kilka postów w dół facet pisze o marce "Texas Steer".

    Tutaj z kolei jest zdjęcie ponoć identycznych trepów:


    http://www.yourprops.com/First-Blood-Boots-other-replicas-costumes-wardrobe-Rambo--First-Blood--1982--prop-14409.html

    Tak czy siak, mnie się też od długiego czasu taki krój butów widzi, przygarnąłbym :D

  • Co prawda nie film, ale również media więc nie będę zakładał nowego tematu ;) Oto, co znalazłem patrząc dzisiaj na swój plakat Iron Maiden:
    image

    Obraz wisi mi przed nosem od jakichś 2 lat, a dopiero dzisiaj zauważyłem :D
  • Nie zapomnijcie o filmie Taxi Driver ;) Travis w moim avku
    image

    Edit: od Admina, sorry, pomyliły mi się posty przy edycji ;)


  • Troop, M51 widzę ;)


    To ja jeszcze do "Taksówkarza" dorzucę inne ujęcie:

    image

    A jeszcze wspomnę praprzodkinię M65, czyli M43 na grzbiecie Zbyszka Cybulskiego w "Popiele..." ;)

    image
    image

    I jeszcze retoryczne pytanie: z jakiego to filmu? :D

    image
  • image

    Jax z Mortal Kombat Unicestwienie
  • Adam Baldwin - "My Bodyguard":

    image
    image
    image

    A tu wspomniany wczesniej Mr Miyagi ;)

    image
  • Odpowiadam na pytanie BLATIO, chodzi tu chyba o film BRUNET WIECZOROWĄ PORĄ. Aktor to Krzysztof Kowalewski. Albo z filmu MIŚ :O

    AAAAA. po namyśle stawiam na film MIŚ :-?
  • Tak, Miś :)

    A tu dorzucam jeszcze takiego pana:

    image

    Ciekawe kto mi powie - kto to? :D
  • Wygląda na jakiegoś obrońcę środowiska albo praw zwierząt  , albo na bylego komandosa na emeryturze  albo jeszcze na zwykłego dziennikarza
  • Nietrafione, aczkolwiek to środkowe jest (w pewnym stopniu) zbliżone :D

    Czekamy dalej, może ktoś trafi :P
  • Witam
    To jest doktorek Andrzej Bryl. Twórca sytemu walki "Bas 3" i szeF jakiejś agencji ochroniarskiej.
  • Zgadza się, dokładnie European Security Academy we Włościejewkach, a w latach 90-tych prowadził Centrum Szkolenia Specjalnego :)

    No to teraz kolejna zagadka:

    image

    Któż to? :)
  • Witam
    Larry Burrows - najbardziej znany fotograf wojny w Wietnamie
  • Dokładnie tak :)
    Zdjęcie wykonano zdaje się niedługo przed jego śmiercią w katastrofie śmigłowca.

    No to teraz może bez zagadek, ale jeszcze kilka innych postaci świata kultury:

    Marek Hłasko i jego M51:
    image

    Bohdan Łazuka w nieco przyciasnej M65, na uwidzianej przeze mnie w grudniu 2004 roku okładce płyty, na straganie w Krakowie (pamiętam jak dziś :P):
    image

    I żeby nie było za wesoło, na odmianę schodzimy na nieco inną półkę :P
    image
  • No ta fotka mnie rozwaliła ale każdy ma prawo ją nosić :)>-
  • Aj tam, aj tam. Fryzura w innym kolorze i na irokeza, bez kolczyków to wypisz, wymaluj De Niro w "Taksówkarzu".
    Jak jesteśmy przy "dziwnych" tematach to mam pytanie: jak wklejacie mordki ?.
  • Przepraszam za zamieszanie, ale pisząc "mordki" miałem na myśli te żółte pyzy. Ja to tylko umiem takie wstawiać z klawiatury, jak to kiedyś się robiło w sms-ach.
    Ja to się bardziej znam na obsłudze bukfela czy waserwagi niż komputerka. Kto to w ogóle widział, żeby tyle przycisków dawać w jednym miejscu  :-).
  • Aa, emotikony :P
    Ja robię z klawiatury zasadniczo ;)

    Dobra, wracamy do tematu, kilku gwiazdorów filmowych uszlachetniających się M-kami ;)

    Tego pana przestawiać nie trzeba...
    image

    Sean Bean:
    image

    I paru z naszego podwórka:

    "Mefiu" Damięcki :P
    image

    Pedro Adamczyk:
    image

    Bartosz Opania aka Dr Latoszek, w ślicznej M51 :)
    image

    I na koniec jeden z moich ulubionych aktorów, Marcin Dorociński:
    image
  • Hehe czytało się stare komandosy zamiast lektur szkolnych :D 
    A czy przypadkiem M-ki nie nosili Kaczyński i Radek Sikorski?
  • imageRadka masz tutaj.
    image
    A co do Kaczyńskiego to wydaje mi się, że kiedyś widziałem takie zdjęcie, ale nie mogę go znaleźć.
  • Tak, Kaczyński na bank miał m65, bo również widziałem to zdjęcie... Wyglądał równie śmiesznie, jak w polskim gore i spodniach z garniaka :D
  • Pamiętam tę fotę... nie mam pojęcia gdzie ona jest :P

    A co do wyglądu, to pana nie skomentuję, bo o politykach wszelkiej maści wolę się nie wypowiadać, poza tym nie pamiętam czy z tą M65 to chodziło o Jarosława, czy o Ś.P. Lecha.

    Tak czy siak jedno powiem - w M-ce KAŻDY moim zdaniem wygląda lepiej niż bez :D
  • ''A co do wyglądu, to pana nie skomentuję, bo o politykach wszelkiej maści wolę się nie wypowiadać, poza tym nie pamiętam czy z tą M65 to chodziło o Jarosława, czy o Ś.P. Lecha. ''
    Co za różnica? Pewnie kupili na spółę i się wymieniali :D

    ''Tak czy siak jedno powiem - w M-ce KAŻDY moim zdaniem wygląda lepiej niż bez''
    No nie wiem... Ja kiedyś zastałem swoją dziewczynę odzianą tylko w m65 i mimo całej mojej miłości do tej kurtki to wolałem, gdy jej nie było :D
  • No, to ostatnie jestem w stanie zrozumieć :D
  • Mirosław Baka w Chłopaki nie płaczą
    image
  • imageKlasyk M*A*S*H
    image
    imageimage
  • I znowu dziś z moim synkiem oglądaliśmy film pod tytułem EWOLUCJA komedia z Dawidem Duchovnym w roli głównej. I tam kilku żołnierzy w emeczkach woodlandach
    =D>
  • Arucard, na pierwszym zdjęciu z MASH-a widać od lewej zdaje się M43 (charakterystyczne klapy pod kołnierzem), potem Sokole Oko w parce M51, a po prawej major Houlihan w w damskiej wersji M43. Widziałem kiedyś 2-3 takie na Allegro, w różnych odstępach czasu :)
  • tysiące odkopanych emek na zdjęciach z Libii z obecnego konfliktu. Nie chce mi się segregować zdjęć, ale myślicie- oryginały może?. Pomoc jakaś a może CHRL się kłania.


    https://picasaweb.google.com/106791619526262799002/LibyaWarPhotoAlbum#

  • Raczej pomoc USA. Mki to mógł być przypadek(bo wiele armii ślepo zżyna amerykańskie wzory), ale jak zobaczyłem jakiegoś szczyla w UCP to wątpię, żeby to był zbieg okoliczności ;)
  • A tam, to Mil-Tec i Helikon się dogadali i taki dumping tam uprawiają :D
  • Ta, mają w sumie darmową reklamę na cały świat :D
  • Ostatnio przypominam sobię TRYLOGIĘ ''Szklanej Pułapki''(4 część to jakiś żart, a nie stare, dobre ''Die Hard'') i w części drugiej ''Die Hard: Die Harder'' M65 w woodlandzie nosi cały oddział Majora Granta, który przybywa na lotnisko.

    Niestety w necie nie znalazłem żadnych dobrych fotek
  • Czwartej części już nie oglądałem, bo "trójka" już była dla mnie czymś, co można obejrzeć jako ewentualną alternatywę dla "M jak m(d)łość" w TV.
    Te sceny z 2-ki pamiętam dokładnie, pełno ładnych woodlandów tam było :D
    A Willis potem w Alasce biegał, hehe ;)
  • ''Czwartej części już nie oglądałem, bo "trójka" już była dla mnie czymś, co można obejrzeć jako ewentualną alternatywę dla "M jak m(d)łość" w TV. ''
    NIe no, całkiem fajny film choć nie ma już tego klaustrofobicznego klimatu, co w pierwszej i drugiej części. Co nie zmienia faktu, że jest kilka fajnych tekstów i scen zapadających w pamięć.
    Część czwarta to natomiast typowy zabieg marketingowy, a przez PG-13 ten film stracił jeszcze więcej. ''Die Hard'' nigdy nie miał być filmem ambitnym, tam miała bawić brutalność i ironia McClane oblana wulgarnymi wyrazami. Pozbawienie tego filmu tych aspektów czyni go nieoglądalną papką...

    W czwartej części bawi mnie tylko jeden fragment:
    Haker: Cholera, rozwaliłeś śmigłowiec samochodem!
    McClane: Skończyły mi się naboje. :D
  • Mały offtop, ale znalazłem kolejnego ''gwiazdora'', który razem z synem Tuska szarga polski mundur :D
    image
  • Ale to tylko Helikon Infantry a nie polski ocieplacz od "gorka"... :D (obszyty materiałem kołnierz, obszycia zamków kieszeni).
    Aczkolwiek miło wiedzieć, że "gwiazdorzy" też się pokazują czasami w polarku za stówę, takim jaki np. przedstawiciel "plebsu", czyli ja, posiada w swojej szafie (no, ja mam oliwkowy).

    Swoją drogą gdyby Helikon zainwestował w lepszy materiał, choćby w polską Birunę (jak w polarkach Wind-Rose za 95 zł), to byłby całkiem rozsądny polar, bo krój i wykonanie (jak na Helikona) ma nawet fajne :)

  • No to podobno z jakiejś wyprawy na Syberię, w której brał udział, więc z jednej strony mnie nie dziwi tani ciuch :D

    ''Swoją drogą gdyby Helikon zainwestował w lepszy materiał, choćby w polską Birunę ''

    Ale nie zainwestuje, bo w chinach tego nie robią ;)
  • No właśnie... Mnie cały czas zastanawia, czy jako alternatywę dla polskiego ocieplacza, nie zainwestować kiedyś w takiego Wind-Rose'a z Allegro. Za 95 zł, w ciemnej zieleni, z wstawkami w polskim camo... Jak na razie nie widzę chyba lepszej alternatywy w tej cenie ;)

    A co do tematu, to zarzucam kilka ujęć z brytyjskiego filmu "Dead man's shoes", w którym główny bohater uszlachetnia się ładnym "srebrem" ;)


    imageimage
    imageimage

    Na tej ostatniej focie po prawej, stojąc z tym worem na plecach, przypomina mi innego znanego filmowego "eMkowca" ;)
  • ''Mnie cały czas zastanawia, czy jako alternatywę dla polskiego ocieplacza, nie zainwestować kiedyś w takiego Wind-Rose'a z Allegro. Za 95 zł, w ciemnej zieleni, z wstawkami w polskim camo... ''

    Ja kupię na bank Wind Rose'a. Jak tylko skończą mi się ciągłe wydatki :D
  • Dziwne, ze tego Pana jeszcze nikt nie namierzył.


    image

  • A, zapomniało mi się ;)
    Ale Boru chadzał też w jakichś podróbach M-ki. Ta tutaj nawet sprawia wrażenie oryginału :D