Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Kopie i podróbki kurtek M65 - opinie i wrażenia z użytkowania
  • Tutaj zapraszamy do pisania o wrażeniach "z autopsji", dotyczących użytkowania podróbek / kopii M65 wszelkiej maści :)
  • No to może ja. Mam helikonowską M-kę. Niestety jeszcze się nie dorobiłem kontraktowej ale ten dzień kiedyś nadejdzie. ;] Mój uczniowski budżet nie jest zbyt obszery a nie tylko emkami człowiek żyje. :D Mam ją około półtora roku. Nic się nie pruje, nie urywa. Niestety impregnat zszedł niemal całkowicie. Zaczynam czuć niedosyt i poczucie tego, że to jednak kopia.
    To wszystko przez forum. ;)

  • Pranie mózgu :)Idziesz ulicą i myślisz,że każdy i każda którzy Cię mijają  wiedzą o tym,że idziesz w kopii a nie w kontrakcie :):)
  • Noo, parafrazując słowa pewnego znanego księdza: Jeśli idziesz w M-ce ulicą i mija cię Blatio, to wiedz, że coś się dzieje :D

  • wuahahahh :D dobre

    a propos podróbek. Ja miałem Helikona czarnego i byłem bardzo zadowolny z niego, nic się nie rozerwało, urwało, rozpruło ,kolor nawet trzymał się dobrze, jak na czarną kurtkę, tylko było jedno "ALE" rozmiar już nie trzymał się tak idealnie w klacie miała nie całe 60 rozmiar MR kupiona na jesień 07 - 08.
  • Nie gniewajcie się, ale swego czasu byłem już prawie "napalony" na zakup Helikona (na podstawie zdjęć i opisów m. in. z tego forum), ale postanowiłem to cudo przymierzyć. Wizyta w sklepie militarnym i szybka decyzja (poparta również oceną mojej "Ślubnej", choć nie to zdecydowało ;) ) - kontrakt. JESTEM ZADOWOLONY :)
  • Kurtek nie macałem, ale po spodniach mogę powiedzieć, że to jednak nie to. Swoje pierwsze kontraktowe M65 miałem około 95-97 roku. Było wtedy tego na tony w dobrej cenie. Chodziłem w tych spodniach chyba z 10 lat. Potem była przerwa i przyszedł czas na Helikona, gdy ceny tych ciuszków zrobiły się dziwne i dostępność słaba. Helikon po 2 latach w warunkach miejskich to szmata, dużo cieńsza, słabsza i rzadko tkana. Tracą kolor z każdym praniem, że o doszywaniu guzików i innych detali zaraz po wyjęciu z paczki nie wspominam. Niby lepiej niż reszta chińczyków w stylu Mil teca, ale szału nie ma. Wiem to dopiero teraz gdy dotarły do mnie nowe kontrakty.Wracając do kurtek. Naprawdę nie miał bym dylematu gdybym nosił rozmiar S, czy nowy Helikon, czy sreberko z 69r w stanie mint, bo przy tym rozmiarze to różnica 30zł w cenie.
  • Witam
    Miał ktoś może jakieś świeższe doświadczenia z innymi podróbami niż Helikona?
    Texar i inne mają złą reputację ale sporo już czasu minęło odkąd ją nabyli.
    Poprawiło się coś pod względem jakości wykonania i materiałów, czy też nadal takie same badziewie jak kiedyś.
    Oczywiście interesują mnie opinie o podróbach wykonanych z materiału NYCO (50% nylon 50% bawełna)
  • Muszę Cie zmartwić, ale z innymi jest jeszcze gorzej. Nie rozumiem tego parcia na podróby, musisz mieć koniecznie nową kurtkę? Kurtka M65 kontakt w woodlandzie kosztuje taniej niż Helikon (widziałem od 50zł, normalne rozmiary). Nowe spodnie kontrakt w oliwce, są o 50zł droższe od Helikona. Rozumiem, że 400zł za kurtkę to sporo kasy, ale lepiej kupić kontraktowego woodlanda, niż chińską szmatę. Kupić kontraktowego austryjaka, chorwata czy co tam jeszcze jest, ale nie chińczyka. Szukać po lumpeksach, pchlich targach, piknikach militarnych, ebayu kontraktu. Takie jest moje zdanie
  • Natrafiłem na takie coś.
    http://www.zgodzio.artbhp.pl/index.php?do=product&ktm=LH-HUNPOL_XXXL&liczba=1.00&confirm_product_3=0&strona_back=subcategory&t=1318616549557&poziom=3
    Widać, że to kopia m65 ale przynajmniej producent nie próbuje reklamować tego jako M65, zaletą tego producenta jest to, że w przeciwieństwie do mil-tec'a i innych nie szyje w Chinach.
  • W sumie to nie wiedziałem gdzie to wrzucić :-)

    image

    image

    image

    image

    image
    ;-)
  • Noo, ciekawe to to. Widać, że cywilna produkcja, jak na moje oko, dla myśliwych.
    Co na to McM? ;)
  • Cywilne emki M-65 ripstop ERDL camouflage produkowała Alpha, ale to nie są te kurtki.
  • image
    image

    DSA 100-76-C-0605  Winfield Manufacturing Co.,Inc.
    :O :/ :-(
  • Ale ohyda,brrr
  • E tam, jaki Winfield, ale ktoś zmałpował kontrakt perfidnie, perwera :P
    W 1976 to jeszcze nawet ptaszki nie ćwierkały na temat woodlanda :D
  • miałem taką m-kę z usa do zgolenia, kolor taki średni, sory za jakość zdjęć
     image
  • Nowa metka do kolekcji!
    image

    opis:
    ,,KURTECZKA JEST JAK BY WYPRODUKOWANA KILKA MIESIĘCY TEMU, A Z KODU PRODUCENTA WYNIKA IŻ JEST WYPRODUKOWANA W 1971r. W DZISIEJSZYCH CZASACH KUPNO TAKIEJ KURTKI W TYM STANIE GRANICZY NIEMAL Z CUDEM ... ,,

    Bez komentarza :)

  • ALLFA... BWUAHAHAHAHAHA!!!!
    :-j
  • A gdzie on wyczytał ten rok produkcji?
  • Height: FROM 67 to 71 IN

    Może z tego!
    :)
  • No, chyba nie może być inaczej... ;)

    Pffffff...! :D
  • Witam serdecznie. To mój pierwszy post. M65 ma dla mnie wymiar funkcjomalny a nie sentymentalny. W kolorze czarnym jest kurtką uniwerniwersalną  jesienno - zimową. Jestem dosyć duży (L/L) więc pozostało mi nabycie nowej. Wybrałem firmę TEXAR. Czy jest w związku z tym jakiś problem, czy coś o tym produkcie powinienem wiedzieć??


    Pozdrawiam serdecznie :)

  • Germinal!
    Jeśli dla Ciebie M65 stanowi ,,wymiar funkcjonalności,, a nie sentymentalny,pomyśl lepiej nad Helikonem! .Cena podobna, a lepsza jakość wykonania, po stronie Helikona :). Przynajmniej tak mówią i piszą posiadacze tej ,,zacnej,, kurtki .
    Co do rozmiarów , to nie ma jak przymierzyć!- czuć ją :) -,moje zdanie!!!
  • Spośród wszystkich kurtek M-65 najbardziej funkcjonalne są "kontrakty".
  • No, ale kontraktów czarnych nie ma :)
    W tym momencie Helikon niestety, przychodzi na ratunek.
    Co do kurtki Texara, to w sumie jeszcze nie ma na forum opinii o tym, jak się sprawują kopie tej firmy, więc może dzięki zakupowi germinala jakieś wieści będą i wtedy będzie można już się dowiedzieć ile to warte.
  • No właśnie!

    Czasami bywa tak, że  punktem ,,wyjściowym,, jest to, ile chcesz zainwestować kasy? Piszesz że wybrałeś TEXAR ,ja podałem Ci że lepiej Helikon (jeśli mowa o tym przedziale :-)  ) a McMurphy wskazuje  że kontrakt , najbardziej użyteczną i trwałą z tych ,,wszystkich innych,, :-)

    Przemyśl to!

         ,,Prawda jest jak tlen, dostaniesz za dużo i się rozchorujesz,, — Jonathan Carroll

    :-?
  • No ale miała być czarna - więc kontrakt odpadł na wstępie (ale myslę że jak trafię jakąś w lumpeksie to pewnie zastanawiał się długo nie będę :) ) Miara była zrobiona tak żeby gajer nie wystawał a M-ka na mnie nie wisiała. Bałem sie tylko tego co o kopiach piszecie....Po jakimś czasie opiszę wrażenia...
  • Założyłem osobny temat dla m65 pochodzących z Austrii
    Mam nadzieje, że wyniknie z niego coś konstruktywnego.
    http://m65.org.pl/forum/discussion/64/kurtki-m65-uzywane-przez-armie-austrii-gdzie-kupic-i-opinie-z-uzytkowania

  • Ok, przyjęte :)
    Jeszcze się zastanawiam, czy zostawić ją w kategorii "Kurtki M65", czy też przenieść do "Inne militaria", żeby "Kurtki..." zostawić dla oryginałów.
    Czekam na głosy i opinie, tylko mi się nie pogryźć tutaj :D
  • zostawiłbym, ale zrobił podwątek, tak samo jak chorwacka m-ka,  one w wątkach ogólnych zaginą
  • image

    image



    ,,Kurtka M65  kontraktowa z podpinką oryginalna wszystkie metki z kurtki i podpinki na zdjęciach

    NR KONTRAKTU   DSA 100-76-C-0605,,

    http://tiny.pl/h12h1

    Ten numer kontraktu Winfielda do kopiowania ,to polubili  wszyscy :) .Parę postów w górę jest też kurtka w woodlandzie, z tym samym kontraktem :)


    ;)
  • Wklej mi linka do tej aukcji, uwielbiam pisać sprzedającym opierniczające maile za kłamstwa w opisie :D
  • Edytowane- wstawione! :)
  • Wysłałem maila przez Allegro. Opisywanie podróby, i to w drugim najbrzydszym kamuflażu świata, zaraz po UCP, jako oryginału, to już za wiele, hehe ;)
    Poza tym NSN prawdę zawsze powie ;) Wskazuje na oliwkę XSmall :)
  • Blatio wszystko się zgadza!!! Ale co do UCP to zgłaszam protest!;)
  • Wiem, to była prowokacja ;) Po prostu mnie się osobiście nie podoba :)

    Jeśli już kiedyś powstałby kamuflaż cyfrowy, który z miejsca wzbudziłby moją przychylność, to na pewno byłby to zeszłoroczny pomysł firmy Arlen, czyli coś a'la Marpat, ale w polskich kolorach :)

    image

    Zdjęcie z czasopisma (chyba Special Ops), wzięte z tego wątku na Tacticalu:
    http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,64473.0.html
  • image

    image

    łyknał bym obie :D

  • Witam szanownych użytkowników. Mam problem związany z kurtką którą "odziedziczyłem" po wujku (nietrafiony prezent), nie mam pojęcia czy jest to jakaś kopia, czy w ogóle jest to kurtka M65. Wygląda tak (tylko że czarna):

    image

    W dodatku metki które posiada i podpinka:

    image

    image

    image

    image

    (Przepraszam za zdjęcia zostały zrobione "kalkulatorem")
    Z dodatkowych atutów tej kurtki mogę wymienić to, że jest niesamowicie ciężka bez podpinki(w porównaniu z innymi które do tej pory nosiłem) i dobrze trzyma ciepło.
    Napy metalowe, zamek metalowy bez żadnych oznaczeń odnośnie firmy, podszewka mocowana na guziki tak samo jak kaptur który dodatkowo jest przyszyty na stałe.

    Jeżeli jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy jest to pospolita podróbka, czy ma to jakąś wartość wyższą od bazarowej, to będę wdzięczny.

  • To, że podróbka, to nie ulega wątpliwości, tyle że nawet nie ma na metce nazwy producenta, więc ciężko stwierdzić, czy to jakaś chińszczyzna, czy może Mil-Tex, Fostex, MFH, czy też coś innego. Na trzecim zdjęciu na metce do prania są napisy po niemiecku i... nie wiem, holendersku? duńsku? Jeśli tak, to mogłoby sugerować Fostexa, bo coś mi się kojarzy, że ta firma gdzieś z tych stron pochodzi.
  • Znalazłem po długich poszukaniach w Google Grafika znalazłem takie coś, z tym że: metka na kurtce ze zdjęcia jest prawdopodobnie na podpince (a moja jest na samej kurtce), rozmiary się zgadzają a nawet w ofercie mają 4XL i 5XL, skład materiału też się zgadza. Ponoć firma Surplus ją produkuje i jest określana na stronie jako wzorowana. Szkoda tylko że wyraźniejszego zdjęcia metki nie ma.

    image

  • Bardzo możliwe, że jest to i Surplus.
  • Dzięki za zainteresowanie, podróbka czy nie, spełnia swoje zadanie (wędrówka 3 km, dobrze trzyma ciepło i jest wygodna). Pozdrawiam :)
  • I to jest ważne :) A jakbyś kiedyś szukał kontraktu, czy to oliwkowego, czy w woodlandzie albo desercie, to już wiesz gdzie szukać porady :)
  • Jeszcze raz dziękuję, będę z uwagą śledził forum. Wiele ciekawych informacji można tutaj wyłapać.
  • No to na wstępie się polansuję i polecam spędzić nieco czasu nad tym:
    http://tiny.pl/h1z2q

    Powinno to nieco ułatwić dalszą orientację w temacie ;)

  • Jak można nazwać ten kamuflaż ? :)
    image

    image
    image
  • Ja bym to nazwał woodlandem wypranym w Domestosie... kiedyś robiłem takie eksperymenty z odbarwianiem tkanin i Domestos dawał podobny efekt, buehehehe :D
  • A ja nazwałbym, hm.....cappucino, latte macchiato :-))
  • Posiadam kopię-podróbę eMki, produkcja NEXT (zdjęcia w wątku o "gwałceniu" m65), Nie powiem, jakościowo wykonana dobrze, ale słabe odwzorowanie, typowy cywilny ciuch. Nosiło się dobrze... ale nie tak jak kontrakt.
  • Posiadam kopię czarną M65 od Helikona  kupioną w 2009 roku. Sprawuje się dobrze. Zamki, napy, rzepy są sprawne, nic się nie popruło ani nie przerwało. Jest tylko lekko przetarta i lekko zmechacona w niektórych miejscach. Planuje zakup drugiej w kolorze olive. Chcę kupić Helikona. Kontrakt niestety odpada, bo nie znajdę nic na 140 cm w klacie i 190 cm wzrostu:D I tu mam pytanie. Kupował ktoś ostatnio Helikona? Jak z jakością? Nie pogorszyła się?