Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Uwagi, wnioski o technicznej stronie forum
  • Hej.
    Jako admin techniczny proszę o wpisywanie tutaj wszelkich uwag dotyczących działania forum - błędy, literówki w komunikatach, propozycje ulepszeń.

    Forum działa na silniku Vanilla (http://vanillaforums.org/). Możliwe, że w przyszłości je rozbudujemy (np. moduł recenzji, artykułów) albo nawet stworzymy swój "skrypt". Na razie zobaczymy jak się będzie rozwijała aktualna forma.

    PS. Jak oceniacie "szatę graficzną"? :D
  • Pozwoliłem sobie stworzyć całkiem nowy baner forum, proszę o opinię i krytykę :D
  • jak dla mnie rewelka  bravo blatio i gruesome za zaangażowanie. :D 
  • Ok, dzięki ;)
    Za niedługo, jak mi czasu starczy, to będę wrzucał artykuł jeszcze.
  • No super, wygląda naprawdę dobrze  =D>
  • No, od siedzenia przy kompie do 5 rano mnie tak kark i ramię od myszki rozbolało, że jak się świtem kładłem spać, to musiałem dwa Ibupromy walnąć żeby zasnąć :P

    No, ale generalnie jestem zadowolony - układ nie jest zbyt rozwleczony (szkielet, który zrobiłem na fora.pl okazał się jednak błędem, było tego za wiele).
    Artykuł i regulaminy wrzucone, tak więc jak dla mnie jest git :)

    teraz czas na propagandę i werbownictwo ;)

    Aha... pytanie natury technicznej - czy da się jakoś w postach dodać stały podpis, czy trzeba to robić ręcznie?
  • Zainstalowałem wtyczkę umożliwiającą dodawanie syganaturek, ale jakoś nie widzę gdzie by to się konfigurowało... Muszę jeszcze popatrzeć.

    A co do listy kategorii - nie oddzielamy kurtki i spodni? Ja bym jeszcze dodał miejsce do dyskusji o innych militariach, bo fajnie jednak i tutaj pogadać o jakimś BDU itp.
  • Oddzielamy. Ja bym zrobił Spodnie M65 pod Kurtką M65. Potem ewentualnie
    jakby kto miał ochotę, to można dołączyć do tej trójcy Parkę M65.

    A na inne militaria można zrobić osobną kategorię, taki free jazz trochę, BDU, ECWCS-y i inne tałatajstwa.

    A tak w ogóle, co do spodni M65, to się zastanawiam, czy by nie
    zrobić tego na zasadzie, żeby zaimportować go z NGT do archiwum, tak jak
    zrobiłeś z kurtką.


    I jeszcze jedna uwaga wizualna - u dołu postu, pojawia się
    informacja o edycji, która wali po oczach czerwonym kolorem. Może by się
    dało ją zrobić jakoś inaczej? Może jakiś oliwkowy kolorek?


    Edit: uruchomiłem możliwość umieszczania podpisów u dołu każdego posta. Wystarczy w swoim profilu znaleźć "signature settings" i wpisać tam co się komu żywnie podoba ;)
  • No siatkę by się zdało jakąś zrobić i ładnie uporządkować co nie co :D :P 
  • Siatkę czego? :P
  • forum :D przecie nie owoców  
  • Ok jest oliwkowy zamiast czerwonego.Tylko coś ta data edycji cofnięta o kilka godzin... Muszę na to popatrzeć.

    Co do siatki, to jak pisałem Blatiowi, ja bym widział kategorie: Kurtka M65, Spodnie M65, Inne Militaria. I bym nie robił wielkiego wątku "Kurtka M65" jak na ngt.pl. Po to mamy oddzielne forum, żeby mieć różne dyskusje już o poszczególnych aspektach Systemu M65 ;)

  • Ja się zgadzam :)
  • o takie coś mi chodziło właśnie :X
  • I jeszcze pytanie do Gruesome: zależałoby mi, żeby w jakimś widocznym miejscu na forum umieścić jakieś ogłoszenie, łącznik, link, przycisk, cokolwiek, związane z akcją Eweliny Wójcik "Flaga na szczytach"

    http://www.facebook.com/ChceChodzic

    ewentualnie link do stronki Chcę Chodzić z Kasią:
    http://chcechodzic.pl/kasia/

    Ideę znamy z NGT-u, a ja obiecałem, że na naszym forum też postaramy się włączyć i wesprzeć, bo idea szlachetna. Czy jest taka techniczna możliwość?

    Fajnie by było gdzieś obok baneru, choćby w rogu strony dać taki przycisk w formie logo akcji, czy coś podobnego :)
  • Tak, możemy dostosować wygląd jak chcemy i wstawić jakiś baner. Czy jest jakiś gotowy baner do wstawienia?

    Najprościej jakiś link wstawić w panelu w sekcji "wiadomości". Ale jakiś baner na pewno będzie lepszy.
  • Zapytam, może coś będzie takiego.

    P.S. Pozwoliłem sobie przerzucić wątek testowy tutaj, do działu technicznego.

    Poza tym zastanawiam się, czy by off-topu nie wyrzucić na osobną kategorię, żeby nie siedział tylko w Kurtkach M65...?
  • Zminiłem główną stronę - teraz oprócz samych kategorii jest lista wątków.
  • Acha, w razie nagłej potrzeby można korzystać z forum z telefonu komórkowego wpisując normalny adres strony (http://m65.org.pl). Zostanie wtedy użyta wersja forum dostosowana do małych ekranów.
  • dało by się tak zrobić by link podany w poście otwierał się w nowej zakładce ,a nie wchodził bez pośrednio na stronę forum
  • Da się - trzeba na niego kliknąć rolką przewijania na myszy, a nie przyciskiem ;)
  • Blatio, to się fachowo nazywa "trzeci przycisk myszy" :P

    No i popieram, pewnie można by grzebnąć i zrobić żeby zawsze się otwierało w nowym oknie, ale np. dla mnie to by było uciążliwe, bo czasami chcę otworzyć link w tym samym oknie. Chyba, że masz myszę 2- albo 1-przyciskową? :)
  • >> "Chyba, że masz myszę 2- albo 1-przyciskową? :-)"
    A to są jeszcze takie? :D
  • No ba, przecież teraz namodniejsze kompy Appla takie mają :D

    image
  • no ja akurat wolej jak mi się otwiera w nowym oknie ,ale spox ja już wiem ,Blatio mnie uświadomił 
  • Ok, wczoraj wieczorem wystąpił problem techniczny z forum - musiałem przepiąć bazę danych, i w międzyczasie coś się zwaliło. Operację cofnąłem (błąd był raczej po stronie hostingu, ale nie udało im się stwierdzić, co jest nie tak, a dłużej czekać już nie mogłem...).. Już powinno wszystko śmigać bez problemów.

    Jak widać w prawym górnym rogu pojawił się baner od Blatia z akcji "Chcę chodzić".
  • Wielkie dzięki, trzymam kciuki za Twoją pracę za granicą :)
  • No to mieliśmy jeszcze poważniejszą awarię... Albo jakiś włam albo poważny błąd w Vanilli - nadpisało konfig i się wszystko zresetowało :( Jak widać baza postów ocalona. Jakby coś nie działało, to dajcie znać (forum było od nowa konfigurowane).

    Cóż hosting nie jest najwyższych lotów i baza wolno działa, mimo interwencji adminów hostingu. Może macie jakiś dostęp do lepszego hostingu Linuksowego? Może na serwerze NGT.pl mieli by dla nas miejsce?
  • Stokrotne dzięki, Grue ;)

    Miejmy nadzieję, że to nie był jakiś paskudny sabotaż i teraz będzie wszystko działało.

    Co do hostingu, to ja się nie znam, szczerze mówiąc, trzeba by popytać adminów NGT.
    A czy to by się wiązało znowu ze zmianą layoutu forum i klepaniu wszystkiego od nowa?
    Mnie się tutaj generalnie podoba ;)
  • Nie, wystarczyłoby przegrać to co jest, dla użytkowników nie byłoby różnicy, poza tym, że prawdopodobnie by szybciej działało :-) Trzeba mieć hosting Linux, Apache, PHP5 i MySQL (bardzo standardowe zestawienie).  Aktualnie jakoś to działa chociaż wolno i niedeterministycznie...

    Ta awaria to wygląda na błąd w Vanilii, bo znalazłem taki już zgłoszony, chociaż napisali, że w wersji, którą mamy, to jest naprawione... Zgłoszę im to raz jeszcze. No ale przynajmniej to nie był włam (na 90%) i nikt nie wykradł tajnych danych :D
  • szacun grue :D
  • No jeśli by się dało... cokolwiek masz Grue na myśli :D... to spoko, jeśli tylko będzie to lepiej chodzić, hehe... tylko z kim by się tu dogadać... zapytam Gumiego, on pewnie będzie musiał Treewooda obudzić, ale może coś się ugra. Pytanie, ile serwer NGT-u by wydolił, na te nasze wszystkie zdjęcia, itp. :P
  • > szacun grue :D

    Szacun byłby, gdyby nie było awarii :D Trochę dałem d..y, że nie zbackupowałem tego konifga.

    Pytanie, ile serwer NGT-u by wydolił, na te nasze wszystkie zdjęcia, itp.

    Zdjęc to my na szczęście nie hostujemy (linki przecież się wkleja zewnętrzne). Baza forum to ledwie 10MB, plus jakiś 1GB ruchu sieciowego miesięcznie (prawie nic dla dzisiejszych hostingów). Póki co obciążenie jest minimalne, bardziej chodzi o szybkość samego serwera.
  • Rozumiem. Aha, czyli tym razem będzie też backup konfigu, na przyszłość? :D
    No, w każdym razie, dopóki działa, to można niczego nie ruszać.
    Tylko potem jeszcze przywrócić te polskie wersje, hehe :D
  • szacun w sensie takiego szybkiego naprawienia i dojścia do źródła awarii
  • Czy istniała by możliwość zrobienia polskiej wersji przycisków przy logowaniu itp?
  • Była polska wersja, tylko po ostatniej poważnej awarii całe forum musiało zostać na nowo skonfigurowane przez Grue, dlatego chwilowo nie wszystko jeszcze jest tak jak było. Grue w tej chwili jest za granicą, ale robi co może na miarę swojego czasu. Ale mamy to w pamięci cały czas, spokojnie :)
  • F5.
    Dostałem ostatnio zgłoszenie od użytkownika, który nie może się zarejestrować na forum, nie działa wpisywanie tekstów z obrazków Recaptcha.
    Bardzo proszę o cierpliwość, wiadomość została wysłana do Gruesome, na pewno jak znajdzie chwilę czasu, to coś poradzi.

    Edit: wydaje mi się, że ma to związek z ostatnią masywną awarią na forum, coś się musiało "rozpiąć" między forum a Recaptcha, trzeba poczekać aż uda się to naprawić, żeby nowe osoby mogły się logować :)
  • Chwilowo, zanim nie zacznie znowu działać Recaptcha, pozwoliłem sobie zmienić ustawienie forum, aby możliwe było zarejestrowanie i zalogowanie się na forum za akceptacją Admina (to jest mnie) :)

    Trochę to przedłuży sprawę, bo nie siedzę na necie 24h, ale jak na razie powinno być chyba skuteczniejsze niż czekanie aż Recaptcha zadziała ;)
  • Czemu zawdzięczamy kolejną awarię ? Ludzie, bez tego forum to jak bez tlenu, więc nie róbcie mi tego :D
  • Błąd Vanilli, znowu się skasowała konfiguracja, ale Grue już na szczęście naprawił, chwała Mu ;)
  • Nie wiem czy to dobre miejsce na takie uwagi, ale zauważyłem, że post był edytowany o godzinie około 22.25, a pokazuje, że edytowano o 16.26.
    I sprawa druga: może nie zauważyłem, może nie doczytałem ale czy istnieje taka możliwość, żeby dostawać wiadomość na e-mail podany przy rejestracji o wszelkich zmianach w tematach, w których pisało się komentarze?
  • Na godzinę nie patrz, bo czasami zegarek forum nieco przekłamuje, nie wiem czemu :P
    A co do tematów, to wydaje mi się, że jeśli chcesz aby pojawiały się powiadomienia na maila, w menu "Dyskusje" trzeba sobie pozaznaczać po prawej takie "kropki" przy tytułach tematów :)
  • Wchodzisz na swój panel użytkownika wchodzisz na zakładkę Moje Preferencje i tam sobie ustawiasz co chcesz ,co ma tobie przychodzić w powiadomieniach , nie trzeba nic zaznaczać w sumie
  • Często zdjęcia nie wchodzą. Też tak macie?


     

  • mając zdjęcie musisz je otworzyć w nowym okienku jak wrzucasz z sieci i wtedy będą wchodzić bez problemu 
  • Devilu, zrobiłem tak jako prawisz - wrzuciłem zdjęcie na imageshacka, otworzyłem je, kliknąłem na nie - otworzyło mi sie zdjęcie w maksymalnym rozmiarze i we właściwościach skopiowałem adres url do zdjęcia no i dupa... Nie wiem co jest. Będę prosił któregoś z Was - Ciebie albo Blatio żebyście wrzucali mi te fotki bo innego wyjścia chyba nie ma.
    Eureka!!! Wreszcie chyba zakumałem co miałeś na myśli. Wypróbuję to nastepnom razom.
  • Ja nie miałem na myśli adresu URL,  tylko linka http z otwartego okna :P ,jak coś wal na PRV.
  • W temacie kurtka M51 wstawiłem 2 dni temu fotkę podpinek do M51 a dziś
    zostało (image),foty brak
    :O
  • możliwe ,że w image się usunęła, hmmmmmm teraz zaglądałem, jak i twoja, tak i moja fotka jest z podpinkami 
  • devil! ja swojej nie widzę 
    :-(

    Może jeszcze raz ,,załadować,,!