Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Parka N-3B
  • Wg mnie kontrakt - i to chyba starszy sądząc po obszyciu kaptura (nowsze parki miały akrylowe białe futerko). Szkoda, że brak metki - ona wyjaśniłaby wszystko. 
    O cenie trudno mówić - wszystko zależy od tego czy jest kompletna (brak metki obniża wycenę), jaki jest jej rozmiar (większe rozmiary siłą rzeczy kosztują więcej).

    Gdyby to była powiedzmy Large to jakieś min. 350 zł.
  • Poprzednik N-3B czyli N-3A. Firma Reed robiła też kontrakty na kurtki lotnicze N-2, L-2 i B-15 (poprzednika MA-1)
  • 100_1706-Copy.jpg100_1707-Copy.jpg Który rok tej parki może być gdyż na szukaniu w NSN nic nie wykazuje.
    Z góry dzięki.

  • To mnie pocieszyłeś...extra, dzięki
    :)>-
  • Pozdrowienia.
  • mam pytanie czy rozmiarówka N3B odpowiada rozmiarom m65?
    Czy N3B jest w oversize?
  • Parki są lekko oversize, ale co jest zastanawiające N-3B mają relatywnie krótkie rękawy. Parka Large jest obszerniejsza niż emka Large- i tak w założeniu ma być.
  • mcm - możesz napisać jak doszedłeś, że jest to 1965r ?
  • W roku 1965 numery kontraktów były poprzedzone prefiksem "DSA-1".
  • Witam,
    kupiłem dziś taką oto kurtkę:
    Czy ktoś mógłby powiedzieć o niej coś więcej?
    Zastanawiam się czy to kontrakt i ile może być warta.
    Z góry dziękuje za pomoc
    image


    image

    image

    image
  • Lukasz - kontraktowa, a cena moim zdaniem od 300zł w górę. Zależy od stanu.
  • Dziękuje za odpowiedź, stan dobry, normalne ślady noszenia ale to tak na szybko sprawdzane. Minus to lekki "zapaszek" starości:)
  • Lukasz - jest wiele czynników determinujących cenę: wiek, stan ogólny, kontrtaktor, rozmiar. Generalnie parki N-3B są cenione, szczególnie te starsze z lat. 60.-70. (ale to rzadkość na rynku). Najczęściej trafiają się "młodziki" z lat. 80. i 90.
  • Cześć.

    Temat przeczytany, świetne forum.

    Tu taki bonusik od Japończyków, którzy potrafią nie tylko podrobić perfekcyjnie (vide jeansy amerykańskie, szyte na amerykańskich maszynach z pierwszej połowy XX wieku, czy bobbery Zero bardziej bobberowate niż te ze swej ojczyzny ....) - https://global.rakuten.com/en/store/wolfpack/item/gsv-19-aw-03/?l-id=rgm_shoptop_en_rvp_widget
  • Dziś był ciekawy film dokumentalny dot. czasów Zimnej Wojny, a konkretnie tych kilku sytuacji gdy Amerykanie "zgubili" kilka swych atomówek. Pokazywano bazę Thule na Grenlandii gdzie odbywały się regularne patrole B-52 z bombami atomowymi na pokładzie. Podczas jednego z takich rutynowych lotów jeden z B-52 rozbił się i jednej z bomb do dziś nie odnaleziono. Ale to co przykuwało uwagę na filmie to ubiór amerykańskich żołnierzy. Na nogach buty Mickey Mouse, do tego spodnie  F-1B no i oczywiście parki Alaska czyli legendarne N-3B. Film ukazywał końcówkę lat 60. więc parki były jeszcze obszyte prawdziwym "zwierzem". Co ciekawe na rękawach i tułowiu N-3B miały takie jakby pasy fluorescencyjne, chyba po to, aby ułatwić identyfikację żołnierzy w otwartym terenie w ciemności. Przy -40 st.C. lepiej było się nie zgubić.
  • Zakupiłem w przeciągu tygodnia dwa egzemplarze parki N3B. Najsampierw cywilna Alpha, następnie Lancer kontrakt z 81 roku.
    Cywylna fajnie wygląda nie powiem, że nie, ale nie ma racji bytu w temperaturach do jakich została stworzona. Kontraktowy egzemplarz jest ekstremalnie ciepły.
  • też lubię N3B ale mam tylko alphe cywilną
  • jeszcze z prawdziwym futrem
  • Witam, czekam na N3b z 1975r. stan magazynowy. Problemem jest futro na kołnierzu, które powinno być białe ale z racji upływu czasu na zdjęciach wygląda na szare.
    Macie może pomysł jak to doprać, może znacie jakiś specyfik, który usunie szary kolor?

    Pozdrawiam.
  • Futro na kapturze oczywiście.
  • Takie futro nowe na allegro 25 pln
  • Witam, już wymieniłem na naturalnego Kojota. Różnica ogromna. Jeśli komuś zależy na jakości i wyglądzie kurtki a finanse go nie ograniczają szczególnie to zdecydowanie futro naturalne.