Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Parka N-3B
  • Widziałem nylonową kurtkę używaną długotrwale w niskich temperaturach -10 do -20. Cykne fotki i zobaczycie co się dzieje z materiałem.
  • DZIEŃ DOBRY!
    Według tego znajomy powiedział mi że to oryginał  :
    jacket , flying , man's nylon twill

    sage green usaf 1511, typ N-3B

    spec. mil-j-6279f (usaf)

    8415-269-0419

    DSA-1-8185

    southern athletic co.,inc

    podobno z roku - 1961 / 1962!

    mógłby mi Ktoś doradzić czy warto o tę kurtkę "walczyć"?
    pozdrawiam

  • Walczyć warto, bo kolekcjonersko, to na pewno rarytas, ale co do jakości futra i samego nylonu i jak chłopaki powiedzili wypełnienia nikt nie zagwarantuje jak długo pociągnie, a i sama kurtka może nie małą cenę osiągnąć. 
  • Nawet w Stanach gdzie prawie wszystko jest dużo tańsze niż w Polsce, kurtki takie jak ta kosztują konkretne pieniądze. Zresztą wystarczy sprawdzić na Ebay'u.
  • Rozmawiałam ,z właścicielem kurtki i on twierdzi, że jeśli chodzi o stan kurtki jest bez zarzutu tzn. materiał extra , futerko jest puszyste i nie wychodzi. Stan kurtki ocenił na 5,5/6.
    A co to znaczy konkretne pieniądze??? Jeżeli można to proszę o jakieś cyferki od-do :)

  • ~marysia50

    Ceny takich parek wahają się od 100 do 450 $. Gdzie kurtka za 450 $ to parka N3A. I jest to kompletnie nowy egzemplarz z okresu wojny w Korei. I to są ich amerykańskie ceny, czyli sporo niższe niż w Polsce.
  • z nr kontraktu wynika że to ok 66 rok według mnie (nie 61 lub 62)
    ale ogólnie ładna kurtka dla tych co lubią flyersy
    wartość ok 150-200$ - czyli z 450 -500 zł może na allegro kosztować
  • Ktoś szuka sobie klientów, a wy go jeszcze podkręcacie heh.
    Taka parka to nawet i pincet co ja gadam tysiąc pińcet amerykańskich dolarów, niech znajomy ja zdejmie z allegro i wystawi na ebayu, zarobi więcej.
  • Kogo niby podkręcamy? :-? Koleżanka z forum zapytała wyraźnie o ceny tego typu kurtki na Ebayu', więc udzieliłem jej mam nadzieję pomocnej odpowiedzi. Nie wiem o jakich "pińcet" czy "tysiąc pińcet" dolarów mówisz. Sprawdziłem dzisiaj ceny takich kurtek na Ebayu, na prośbę koleżanki i tak jak już pisałem, zakres cen wynosi od 100 do 450$, bez żadnej licytacji w opcji "kup teraz" :-)
  • No właśnie Falkland ma rację!
    ktoś pyta my jeżeli umiemy to pomagamy co w tym dziwnego :-?
  • Nie wiem czy mnie robicie w wuja :D czy piszecie prawdę i trzeba wam rozjaśnić.
    Nick z forum marysia50, która niby chce kupić kurtkę i pyta czy warto i takie tam, i mail do sprzedawcy kurtki mariaxxxxx@xx.pl
    Zrządzenie losu? nie sądzę?
  • Aha
    tego nie sprawdzałem :)

  • Tak? No to jestem bardzo tym zaskoczony. Jeśli to prawda, to jesteś bardzo bystrym facetem, a ja dałem zrobić siebie w wała  :-/ 

    Cóż za doskonała dywersja... Tą Marysię to chyba szkolili bohaterowie "Czasu Honoru" :-bd 

  • Pan MONTER niesłychanie bystry człowiek:)
    Ma rację tylko , że mi nie chodzi o reklamę dla kurtki , tylko o to żeby nie dać się naciąć i sprzedać kurtki za grosze. Proszę być dla mnie wyrozumiałym!:)
    Ludzie z tego forum mają dużą wiedzę w tym temacie , ja niekoniecznie.
    Podchody ,może nie były konieczne ale przynajmniej wiem żeby nie sprzedać kurtki za 100zł, za co bardzo dziękuję:)
    Ps. do kolegi Fakland
    Wcale nie pytałam o to ile kosztuje kurtka na e'bay , tylko ile warto za tą kurtkę zapłacić i najważniejsze czy to ORYGINAŁ.

    Za to posunięcie, na chwilę obecna mimo, że jest Pani "pierwszą aktywną piszącą kobietą na forum" dostaje Pani ostrzeżenie.

  • @marysia50
    A nie można było od samego początku poprosić kolegów z forum o konsultację? a nie rżnąć .... Oj nie ładnie prze Pani!
  • ~marysia50

    Ja napisałem: "Nawet w Stanach gdzie prawie wszystko jest dużo tańsze niż w Polsce, kurtki takie jak ta kosztują konkretne pieniądze"

    A Ty na to: "A co to znaczy konkretne pieniądze??? Jeżeli można to proszę o jakieś cyferki od-do"

    Więc podałem te cyferki ;-)

    ~makiki

    Też uważam że lepsza jest prawda, choćby nawet była najbrutalniejsza :-)


  • Do parki N3B z tkaniny Ny/Co przewidziane były do kompletu spodnie wojskowe o symbolu: "F-1B"

    image

    image

    image

    image


    A do parki nylonowej "USAF" przewidziane były spodnie o takim samym oznaczeniu, lecz analogicznie z połyskiem i z nylonu.

    image

    image

    image image


    Niżej spodnie F-1B w kolorze niebieskim. Spodnie pochodzą z lat 50-ych, czyli z okresu wojny w Korei.

    image


  • z tą Marysią50 - panią "pierwszą aktywną piszącą kobietą na forum" to też robienie w balona poważnych członków forum - koleś który handluje na all najpierw napisał, że jest zainteresowany kupnem kurtki a potem cały czas wmawia wszystkim, że jest kobietą a na jego "stronie o mnie" w all ewidentnie wynika, że jest facetem, jakieś pomylenie tożsamości ???
  • W ogóle dziwna ta cała sytuacja.
  • Z tą podwójną "tożsamością" to teraz modne :D
  • witam , drążą Panowie i drążą tylko nie wiem po co, Przyznałam się i już jest po temacie.
    Dostałam odpowiedzi na moje pytania i jest w 100% zadowolona.
    Ps. niech Panowie zajmą się czymś innym a nie przeżywają jak przysłowiowa "baba" że zostali oszukani:)
    a i jeszcze jedno też chyba istotne- jedno konto, kilka osób.
    pozdrawiam
  • Jedno konto na Allegro, a pod nim kilka osób? Okej, proszę bardzo, nie nasza sprawa. Byle nie na naszym forum, jeśli można. Tutaj zasada jest prosta - jeden nick = jedna osoba ;)
  • http://m65.org.pl/forum/discussion/105/wycena-naszych-rzeczy#Item_17 jak by ta osoba zapytała w tym wątku, to ok. tak dla potomnych niech będzie.
  • ~Marysia50

    Zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie, skoro dowiedziałaś/łeś się od nas że kurtka ma niemałą wartość, to po co ją wystawiłaś na licytację? Nie lepiej było ja sprzedać za jakieś odpowiednie pieniążki? Bo w tej sytuacji to może być tak, że za 150 zł. będziesz musiała ją oddać. W sumie to Twoja sprawa, ale zastanawia mnie to jakim sensem w tym przypadku było pytanie nas o wartość kurtki?
  • Ponieważ , gdy wystawia się rzecz od 1 zł jest dużo większe wyświetlanie danej rzeczy niż powiedzmy jak była wystawiona za 500zł. Ta złotówka to tylko przyciągnięcie klienta:) którą z resztą stosuje wielu sprzedających.
    pozdarawiam
  • Ps. to łaś/łeś nie było konieczne:)
  • To ciekawe, może kiedyś spróbuję. Bo do tej pory bałem się wystawiać na licytację przedmioty bez ceny minimalnej, a zaczynające się od mega-niskiej ceny :-/ Zawsze ryzyko jest w tym, że jak przez te parę dni licytacji nie znajdzie ktoś kto będzie cholernie napalony na zakup, to licytować będą ludzie średnio zainteresowani. A w związku z tym, ostateczna cena może być niezbyt opłacalna dla sprzedającego. Jakiś czas temu wylicytowałem nową kurtkę Timberlanda do chodzenia po górach. Wartość takiej kurtki to ok. 500-550 zł. A ja ją wylicytowałem za 93 zł. Myślę że sprzedający nie by wtedy radosny z tego powodu ;-)


    P.s. To łaś/łeś było dla ocieplenia atmosfery :-D  Zaś potem było już tylko i wyłącznie "łaś" ;-)
  • Przedmiot jest tyle warty ile ktoś za niego chce dać.
  • Każdy kupujący chciałby dać jak najmniej ;-)
  • Sprzedający jak najwięcej.
    To chyba oczywiste ?
  • Czasem nawet zbyt oczywiste. Gdzie przykładowo rower kupiony za 1200 zł. i jeżdżony parę lat, wystawiany jest na aukcję za 1100 zł.
  • Jako małe odświeżenie tematu, kilka znalezionych w necie fotek amerykańskich lotników i członków USAF w parkach N3B oraz N3A:

    image

    image

    image

    image

    image
    image

    image


  • Zimy wciąż nie ma, ale to nie powód żeby sobie nie sprawić N3B, tylko mało jest ofert do wyboru. Ja szukam rozm. Large, najlepiej z "dobrych" lat 70/80.
    Eeeh, w końcu coś powinno wpaść, bo to zacna odzież zimowa.
  • Ja na naszą zimę zakupiłem N2B - to taka jak druga od lewej z ostatniego zdjęcia Blatio
    na mniejsze mrozy i do samochodu jest wygodna, ale kaptur jest bardzo ciepły
    image


    :D
  • To kontrakt? A jeżeli tak to z którego roku i skąd go wyszarpałeś?
  • Wygląda mi na niekontraktową. Jaka firma? Jak się sprawuje termicznie? :)
  • hej, miałem kiedyś kontrakt  N2B Alphy, chyba z lat 70-tych, ale niestety była na mnie za mała i z żalem się z nią rozstałem. Co ciekawe, na wysokości kieszeni miała naszywkę chyba jakiegoś niemieckiego związku łowieckiego...
    Aby wypełnić pustkę po stracie zamieniłem ją niedawno na inną kurtkę lotniczą - CWU 36/P (typu flyers, niepalna, z aramidu) producenta Valley Apparel, LLC, ale to już lekka wersja na lato.
    N3B nadal jest na liście zakupów priorytetowych, niezależnie od srogości zimy.
  • Moje marzenie łącznie z MA1, N3B, A1,A2 , G1
  • No tak jak napisał Blatio niekontraktowa - delta ind. :) (kupiłem na allegro)
    ale sama kurteczka super na taką pogodę jak mamy teraz, wykonanie także dobre - więc polecam

  • Ja byłem kiedyś posiadaczem N3B Alphy jeszcze made in USA, niestety było ona na mnie za duża więc ją sprzedałem i kupiłem sobie N3B Texara czego teraz żałuje.
    Jakość wykonania może i dobra ale termika nie umywa się od Alphy przez co mi zimno nawet jak jest lekko powyżej zera jeżeli nie mam na sobie dodatkowego polaru. Natomiast w mojej starej Alphie mimo, że nie była konktraktowa to w -10 mogłem chodzić mając pod spodem tylko t-shirt.
    Niestety kontraktów w dobrym stanie i znośnej cenie coraz mniej na rynku i jakoś nie udało mi się upolować.
    Na allegro też jakoś dużego wyboru nie ma w wojskowych kurtkach zimowych a te co są to jakoś nie sprawiają wrażenia bardzo ciepłych bo takie cienkie.

    Chodzi mi teraz po głowie by jednak sobie sprawić brytyjskiego Softie, który mógłbym nosić zarówno pod moją N3B Texara albo w cieplejsze dni razem ze smockiem brytyjskim.

    Może ktoś polecić coś ciepłego i niedrogiego w czym można by chodzić po mieście? 
    Takiego, żeby miało co najmniej 3 kieszenie. W teren to zakładam na parkę 2 polary plus cieniutkiego softshella rowerowego i mi mróz nie straszny ale w mieście na taką cebulkę ubierać się nie wygodnie. 
  • Witaj, ja ze swej strony mogę Ci polecić taką kurtkę http://olx.pl/oferta/kurtka-wojskowa-dwustronna-brytyjska-medium-CID87-ID8dKB7.html
    Posiadam identyczną, nie dość ze jest jak piórko lekka to jest dość ciepła i zakłada się ją błyskawicznie.
  • Fox- ale jak bardzo jest ciepla, jak emka z podpinką czy N3B?
  • Przy dzisiejszej temp. -8 st. dała radę a chodziłem w niej ok 3 godz i nie zmarzłem...także spoko jest
  • Zawsze możesz sobie sprezentować ostatnią warstwę ECWCs-a III Gen. czyli kurtkę z Primaloftem (b.lekki, grzeje nawet gdy jest zamoczony a do tego nie jest zbyt gruby), ale to ciuch na mroźną pogodę.http://allegro.pl/komplet-ecwcs-primaloft-level-7-l7-kurtka-spodnie-i4937103764.html
    Kurtka stylistycznie nie prezentuje się zbyt ciekawie, ale tu chodzi o funkcjonalność, a nie lans uliczny.
    Alternatywnie są na Allegro polary armii francuskiej o gr. 600, których używa armia francuska w Alpach: http://allegro.pl/polar-armii-francuskiej-oryginalny-kontrakt-112l-i4915860388.html
    Można taki polarek nosić na wierzch bez dodatkowej kurtki. Za nowy chcą ok. 130 zł więc to moim zdaniem okazja. Producent to firma Seyntex, specjalista w technicznej odzieży, istnieje poonad 100 lat, szyje dość dużo dla wojska.
    Sam się ostatnio zastanawiałem nad czymś takim, ale wciąż się waham.
    :-?
  • Ta kurtka jest koszmarna. Najbrzydsza ze wszystkich kurtek wojskowych. Nie nadaje się do chodzenia wśród ludzi. Jedynie gdzieś do lasu, na jakąś wieś, lub do jakiegoś magazynu lub na budowę. Nawet nie wyobrażam sobie iść w tej kurtce do jakiegoś większego centrum handlowego w dużym mieście. Ten komplet wygląda jak ortalionowe dresy z lat 90-tych z napchaną do środka watoliną. Koszmar za który trzeba jeszcze zapłacić. Już wolałbym kupić jakąś puchówkę czy cokolwiek z House lub Reserved.
  • ECWCS faktycznie nie prezentuje się pięknie, ale za to jest funkcjonalny. Jak na dworze nie ma -20C to nie jest konieczny. Wszystko zależy od potrzeb i konkretnej sytuacji.
    Z drugiej strony nie chciałbym być przez kilka godzin na takim zimnie w czymś szykownym lecz zupełnie nieprzydatnym.
  • ile można "zawołać' za N3b mil-tec czarny stan idealny rozm.XS ??
  • Tyle, ile ktoś będzie chciał za nią zapłacić :P
    Wystaw na Allegro od złotówki, bez ceny minimalnej, to się dowiesz :)
  • A propos polara francuskiego nie wydaje mi się by jego gradacja byłą taka wysoka, sam można nosić pod warunkiem ze nie wieje jesteś w ruchu, w innym wypadku nie jest tak kolorowo, mankamentem są te ściągacze w karku, gumki się uciągają bardzo, i ciśnie pod szyją jak się ściśnie, lepszym patentem byłby ściągacz z tyłu.
  • Devil, ten francuski polar ma gramaturę 600, a co do jego własności użytkowych jak zawsze wszystko zależy od warunków pogodowych. Na -20C zapewne się nie nadaje jako "samodzielna" warstwa wierzchnia, ale rzadko kiedy takowa u nas się zdarza. Natomiast przy lżejszym mrozie przypuszczam, że się sprawdzi bezproblemowo. Jaki jest inaczej sens produkcji czegoś takiego? Armia francuska (piechota górska) stosuje go w Alpach a tam zimno i wieje - to chyba najlepsza rekomendacja.