Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
GALERIA M65
  • Zdjęcia naszych M-ek 65tek rozsiane są po wszystkich wątkach i giną pośród wielu innych , postanowiłem więc założyć osobny  w którym możemy umieszczać zdjęcia naszych kurtek i w ten sposób stworzyć myślę,że ciekawa galerię i zarazem fotograficzną bazę kontraktów.
    Na początek wrzucam swoje ,przygotowane w sposób jaki to zrobił Ogo(no może oprócz uchwycenia tak dobrze koloru :) ) ze swoją parką N3B (co mi i za pewne wielu się bardzo podobało) ale forma umieszczanych zdjęć jest oczywiście dowolna.
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image


    POZDRO  :)
  • Jurus, bardzo cenna inicjatywa. Piotr znalazł metodę, Ty znajdujesz dla niej nową formę. Dzięki Galerii kolekcje emek zobaczą inni. Zaczną się rozmowy, ludzie będą pisać posty, maile, będzie ruch.
  • Trzeba jednak wyznaczyć jakieś zasady co by nie było mega ładującego się wątku i śmiecenia bylejakimi fotkami.

    Proponuje:
    zdjecia max 800-600
    zdjecie całości
    zdjecie metek
    zdjecie napy
    zdjecie zamkow/maszynek z nazwami producenta
    zdjecie "znakòw szczególnych"dla danego kontraktu,producenta
  • Monter, już to zostało przez Jurusa powiedziane na początku. Fotografie kurtek M-65 mają być wykonane według przepisu, metody Piotra Ogo2. Nie trzeba niczego zmieniać czy dodawać. Zwróciłbym tylko uwagę na kolor fotografowanych emek. Powinien w miarę dokładnie odwzorowywać kolor oryginalny. To wymaga eksperymentowania ze światłem, może balansem bieli. W każdym razie nie powinno się używać lampy błyskowej.
  • Jechu super zdjęcia!! i wątek także
    Jak będę miał więcej czasu to także zrobię takie zdjęcia z opisem jak u Ciebie
    pozdrawiam
  • Przepraszam Łukasz, wybacz. Nie wiem, jak to się stało. Oczywiście twórcą galerii jesteś Ty - Łukasz Jechu! Ten, któremu wszyscy emkowcy zawdzięczają wiedzę o producentach bezimiennych. Przepraszam.
  • @mcm , Jurus nic nie napisał a fotki mi się nie wyświetlają :), więc stąd mój post. Ważne że wyjaśnione :).
  • Monter, dzięki, Kolego. Przepraszam Ciebie i wszystkich za godną pożałowania pomyłkę. Łukasza już przeprosiłem. Nie ma usprawiedliwienia. Okoliczność łagodząca? Ipad mini - maly ekran itd. Pozdrawiam.
  • @mcm spoko nie ma za co przepraszać.
    Ja nie z tych co się obrażają za byle niedomòwienie ;)
  • mcm ,nic się nie stało :) Cieszę się ,że wątek się spodobał .Co do zdjęć to moja propozycja w jaki sposób można to robić ,by ujednolicić galerię,ale oczywiście takie zdjęcia ,wymagają trochę czasu poświęconego w "shopie".Co do koloru to kombinuję cały czas jak ująć idealnie barwę ,ale nie jest to proste, potrzeba dobrego oświetlenia ,najlepiej czysto białego by nie zniekształcał koloru dodając do niego swojego odcieniu( tak mi się wydaję, jak ktoś zna dobrą metodę to proszę o wskazówki ,używam Nikona coolpixa L820).Metodą prób i błędów w końcu się uda i wtedy zamieszczę ponownie serię zdjęć i usunę poprzednią.
    Pozdrawiam 
  • Lukasz, fotografowałem emki lustrzanką Canon 60D z dobrymi obiektywawami w świetle dziennym. To niełatwa sprawa uchwycić kolor. Światło wpadające do pokoju ma swoją barwę, ponadto odbija się od przedmiotów. To wszystko ma znaczenie. Nawet pora dnia. Aparaty też po swjemu oddają kolory. Trzeba próbować. Pozdrawiam.
  • Pomysł dobry, ale moim zdaniem lepsze by było dodanie zdjęcia metki w górnym rogu, zamiast tych ręcznie wpisanych parametrów kurtki. 
  • image
    image
    image
    image
    image
    image
    image

    poprawione fotki z lepszym kolorkiem.
    Prośba do adminów o przeniesienie zdjęć do 1 postu i usunięcie poprzednich i tego postu.
    Pozdro

  • sorrki, pierwszy raz przechodzę przez opcję wklejania zdjęć.Mój nowy nabytek - srebrna DPSC z 1967r.

    image

    Zdjęcie górnej metki (dolna już się całkiem wytarła)
    image
    image

  • a tu jeszcze poprzedni zakup - dzięki pomocy p. Marka / Lukabesta. Piękna złota Rolane z 1972r., używana, ale w świetnym stanie, z obszyciami. Ta akurat jest z podpinką.
    image

    I zdjęcie metki. Panie Marku - jeszcze raz wielkie podziękowania !!!
    image
  • No to może dla powiewu świeżości w tym dziale wrzucę fotki mojej bardzo skromnej kolekcji
    image
    od lewej Alpha z 80 mint, swieżynka, Golden z 86 oraz So-Sew Styles 74
    image

    image

    image


  • Piękne kurteczki!!! w super stanie 
    Pozdrawiam
    =D>
     ps. to ja dorzucę moje M65 tigery
    image

    image

    image

  • Te tygrysy Zimek wyglądają groźnie:) a nie masz przypadkiem niepotrzebnych spodni MR w tigerze w stanie bdb lub idealnym? chętnie odkupię
  • ziomku, ta na drugim zdjęciu to jakiś mieszaniec? Ciekawie to wyszło.
  • Fox 
    Miałem dużo ale juz sprzedałem :( zostawiłem tylko te M-ki i te mundury z ostatniego zdjęcia chocolate chips - bo najbardziej lubię ten kolor i odcień
    jakbyś chciał kupić coś fajnego to strona mojego znajomego jima zHK on szyje dużo mundurów w tigerze 
    przelec wszystkie strony to na pewno znajdziesz takie jakie ci się spodobają

    Warjat
    Ten mieszaniec to Tiger/erdl polelina/erdl rip-stop
    taka wizja pana z taśmy
    co ciekawe wzory erdl są jak oryginalne a tiger to wzór komercyjny :)
    zamki to złote talony

  • Dzięki Ziomek za link, zaraz zaczynam poszukiwania.
  • Panowie! Czapki z głów! Dzięki uprzejmości pewnego pana ze stolicy małopolski:) na "salony" mojej skromnej kolekcji wkroczył mintowy John Ownbey.

    image
    image
    image
  • Mniam!! :)>-
  • Powiedz mi ktos, jaki to jest kolor? OD czy OG-107?
  • OG-107, OD to były w dawniejszych czasach
  • Bardzo ładna  :-bd
  • większość forumowiczów kojarzy tego pana
    :-)
    so-sew ' 77 więcej niż "mint" wisi w szafie
    szkoda że LR ciężko dorwać w mięcie bo pewnie bym przytulił jeszcze sztukę
  • tez mam taką tylko L-S ale dostawca ten sam ;)

  • jurus - mógłbyś mi podać dwa wymiary Twojej L-S? A mianowicie :
    - szerokość między pachami
    - długość od wszycia kołnierza
    robię rozpoznanie przed kolejnym zakupem
    :P
  • przez weekend znajdę i pomierzę :)
  • ok, dzięki!
  • ~balcer28, móglbys zmierzyc dlugosc tej nowo nabytej kurtki przez srodek pleców, od góry kolnierza oraz dlugosc rekawów (od pagonów)? Zmierz obydwa, bo jestem ciekaw czy sa równo dlugie.
  • przez środek pleców do góry kołnierza 90cm, długość rękawów od pagonów do końca rękawa "trójkąta" równo z obydwu stron po 71cm
  • Dzieki, balcer :)
    Poprosilem o pomiar, bo pomalu dostaje joba z dlugoscia rekawów ale widze, ze Twój kontrakt ma tak samo dlugie jak moja "Helcia" (tysz M-R). U mnie chyba jeszcze trwa proces akceptacji i przywyczajenia ;) Powiedzmy sobie, ze mam potwierdzenie, bo juz pomalu zaczynalem watpic :P BTW, Twój kontrakt jest o 8cm dluzszy niz Helcia, tyko to mi akurat nie przeszkadza.
  • Am2 nie sądzę żeby Helikon M-R był krótszy aż o 8cm od kontraktu M-R. Zauważ że balcer28 zmierzył długość wraz z postawionym kołnierzem który ma 9 cm i stąd mu wyszło 90cm. Ja przymierzałem  Helikona L-R i był taki sam na długość jak mój kontrakt. Co do rękawów w mkach to są długie i obszerne z czym zdaje się nie możesz się pogodzić. Trzeba mieć naprawdę długie ręce lub założyć mkę o rozmiar za małą żeby rękawy były akurat. Dla mnie te bufiaste, lekko przydługie rękawy to cały urok tej kurtki. Przyjrzyj się zdjęciu poniżej. Generał Jackson ma wyraźnie za długie rękawy w swojej mce. Ten typ tak ma i niema co nad tym płakać. Hej!image
  • Nie spamować, akurat na vanillce nie ma opcji przenoszenia postów, więc jedynie możecie sami to robić,ale już sprzątnięte, nie będę się rozczulał nad spamem. reszta zostaje bo trzeba by ciąć, posty, a puki co nie mam na to czasu.  
  • Kolejna perełka dołączyła do mojej kolekcji, moja pierwsza ze srebrnym zamkiem:)

    image
    image
  • pewnie drogie takie cudeńka ?
    zazdroszczę :-)
  • Bardzo ładna sztuka gratulacje 
    super kontrakt!!!
  • taką pięknisię w rozm. M-R zażyczyła sobie właśnie moja droga żona
  • trojanman
    drogie? są dla mnie bezcenne:) czekam teraz za kolejną mint condition tym razem plastikową oczywiście od naszego forumowego kolegi lukabesta

    panzer23
    szkoda że moja żonka nie lubuje się w tych kurteczkach
  • moje też się nie lubuje  :( 
  • A moja mama nie lubi czarnej emki i czarnych spodni BDU. Twierdzi że wyglądają jak ochroniarskie łachy :-)
  • No w ogóle wojskowe ciuchy źle działają na moją żonę
    ale ja lubię i po pracy zawsze w coś militarnego wskakuję
    ps
    byłem wczoraj / dzisiaj w nocy (noc kupały - byliśmy na kopcu kościuszki ok 40 km )na rowerku to spodnie woodland miejski, koszulka tiger stripe, koszula duck hunter i torebka multicam hehe
    troszkę oczojebne 
  • Moja szanowna małżonka zwykła mawiać: "Nie zakładaj tych cholernych azbestów w taki upał!" Chodzi naturalnie o spodnie m65  :D
  • Falkland....Twoja mama ma całkowitą rację gdyż tak właśnie wyglądają te czarne łachy.
  • No ale poza ochroniarzami siły specjalne typu Delta Force też śmigały w czarnych ciuchach. No i Rambo też ;-)
    Poza tym ciuchy ochroniarskie są koszmarnie niskiej jakości. Świecą się, błyszczą i są bardzo gładkie zamiast delikatnie mechate.
             

    image                                            
  • Czarny dobrej jakości zawsze wygląda elegancko. Powoduje też mniej skojarzeń negatywnych dla osób postronnych, nie siedzących "w temacie" niż odzież w kamuflażach czy oliwce.
  • Zgadza się. Czarne spodnie BDU są wojskowe tylko z kroju a z koloru już nie. Zaś z daleka wyglądają jak jakieś zwykłe płócienne spodnie.
  • ja od dawna poluję na czarne BDU w M-L i na razie brak szanse, mega rzadki sort, na Allegro jest wersja dla maluszka (chyba S-R)