Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Kurtki lotnicze
  • Od pewnego czasu zainteresował mnie temat kurtek lotniczych więc może szanowni koledzy podziela się swoją wiedzą na ten temat
    mam nadzieje ze temat będzie jeszcze kogoś interesował
    Parę fotek lotników US
    image

    image
    image

    image
    image
    image
    image
    image
    image

    :-)
  • W wątku można pisać o każdym typie kurtki lotniczej.
  • A tu taki Pan

    image
    jak by ktoś chciał sobie zamówić 

    Wklejam jeszcze bardzo fajny Link opisujący rodzaje kurtek G1 wraz ze zdjęciami który zamieścił w innym wątku Nasz kolega Lobo47 (mam nadzieje ze się nie obrazisz)
    na prawdę super stronka polecam
  • Jak by się uśmiechnąć do lukabest :) coś w tym temacie może powiedzieć ;) 
  • No właśnie, ale przecież Blatio tez jest posiadaczem G1 i miał się pochwalić zdjęciami :-D
  • Pochwali się pochwali, tylko spokojnie :D

    Na razie stare fotki z 2007 roku.
    Na nowe, by zrobić detale, muszę wytoczyć wszystko z szafy ;)

    imageimage
    image
  • ~ziomek
    Specjalnie dla Ciebie :) .Bardzo ciekawa strona o kurtkach z dokładnymi opisami i zdjęciami poszczególnych modeli!
    http://www.eastmanleather.com/index.php
    Pozdrawiam Andrzej


  • Dzięki Andrzej

    :-)
     
    fajna stronka - nie wiedziałem że jest aż tyle typów kurtek lotniczych US

  • A ja nie wiedziałem, że będę chciał zaciągnąć kredyt na 30 lat i je wszystkie kupić. Są genialne.
    Zawsze chciałem mieć taką zimową. Jak ta na przykład: http://www.eastmanleather.com/product_info.php?products_id=185
  • Trzeba przyznać że do tanich nie należą


    :D
  • No to jak z m-kami :D 
  • No, cenowo bym nie porównywał :)
    Jak kiedyś znajomi ojca kupowali do potrzeb filmu repliki kożuszków pilotów amerykańskich z WW2, to za jeden wychodziło ok. 1500 zł ;)
    Moja G1 jest też "pofilmowa".
  • To jest bez porównania chodzi o wiek, klasykę , wykonanie itd.
  • Lobo47


    Wrzuciłeś link do strony producenta reprodukcji kurtek lotniczych Eastmana.. należy do czołówki w tej branży ,ale w tej cenie można mieć orginał ....,a świadomość tego i satysfakcja....."bezcenne"...:-).Pozdrawiam

  • Co oryginał to oryginał - (ja preferuje oryginalne:)
    ale trzeba przyznać że reprodukcje są zrobione profesjonalnie
    A tu jeszcze parę fotek - lata 50te
    image
    image
    a tu zdjęcie z filmu
    image
    i jeszcze książka na ten temat:
    image
    Generał Patton w B3:
    image

    :-)
  • Cześć Marek !

    Zastanawiałem się skąd biorą..... lub kto im robi zamki i ........ napy do tych kurtek :) .Reprodukcja zamka i faktury materiału
    w listwach firmy Crown to już wyższa szkoła jazdy ;) .Opisy i krótka historia produkcji tych kurtek........ oryginalne :) .Pozdrawiam

    image


  • Ciekawa kurtka japońskiego pilota (II wojna światowa ? - nie jestem pewien).
    image
    imageimage

    PS
    Blatio: wygląda na to, że na podobny pomysł ulokowania suwaków wpadli nie tylko Japończycy, patrz np. kurtki brytyjskie DPM, chociaż oni mogli być pierwsi, jak wspomniałem, kurtka może pochodzić z lat 40-50

  • Ciekawy fant. Dość praktyczne i wygodnie ulokowane kieszenie, z tego co widać.


  • Popraw post sam, albo zostanie usunięty !!

  • bozyMod
    Mam trochę literatury anglojęzycznej ale na temat lotniczych kurtek skórzanych  tzn.A2,G1,B3 ...mogę Ci coś zeskanować...


  • ziomek_z_lasu  :fajnie ,że podoba Ci się moja m65.Lukabest ma towar pierwsza klasa.Jesli nie jest tajemnicą mógłbyś powiedzieć ile dałeś za G1?Ja za swoją G1 płaciłem 750 zł.
  • Z kurtek lotników amerykańskich podobają mi się G1,A2 i B15c.Kurtkę G1mam,ceny kontraktów A2 i B15c są kosmiczne,odstraszają:G1image :A2imageimageB15c
  • CWU 45/P Lancer Clothing Corporation 100% aromatic polyamide (ARAMID) DLA100-80-C-2655 zamki Scovill

    image
  • Fajny wątek i  dosyć rozwojowy.
    .RAF service dress, oraz spodnie
     RAF  Irvin jacket
     B3 jacket ,
     A2 USAF (wszystkie drugo wojenne )
     Oraz współczesne ;
    kontrakt A2
    Kontrakt G1
    repro Irvin Eastman Leather
    repro ww2 A2 jacket (Leather cloth)
     Ostatnio dołączył  Flyers jacket, alpha z 68r .Swego czasu  miałem parcie na kurtki lotnicze Niestety, kolekcję trzeba pomału ograniczyć z bardzo błahego powodu.Fanty gabarytowo nie należą do najmniejszych i fizycznie nie mam już pomysłu  gdzie je  upychać niestety.

    O ironio najbardziej cieszę się z posiadania polskiej skóry \kurtki lotniczej produkowanej w latach 70-80. Kurtka zapinana na gruby mosiężny zamek,posiada dopinaną, owczą podpinke oraz kołnierz(biały lub ciemny brąz) .Z przodu na piersi znajduje się pionowa  kieszeń (zamykana na gruby mosiężny zamek) oraz od wewnątrz taka sama. Na rękawach \mankiety są skórzane paski ( niklowe klamerki \ściągacze ) oraz po obu stronach w biodrze.Skóra ta była przeznaczona dla załóg samolotów odrzutowych. Oprócz tej wymienionej  były jeszcze 2  rodzaje kurtek \skór. Jedna była dokładnie taka sama jak ww a różniła się tylko  tym , że posiadała w biodrach (pasie) skórzany pasek i nie posiadała na mankietach i biodrze pasków ściagaczy
    Był to model kurtki przeznaczony dla załóg samolotów tłokowych. Na stanie był jeszcze
    skórzany gruby, typowy płaszcz ,,pod kolano" Nie posiadał on pionowej 
    kieszeni na piersi jak ww kurtki Ma pasek oraz ściągacze na mankietach .Ciążki jak cholera . Kurtki te były robione ze skór końskich tzw przodków - miejsca w którym koń ma genetycznie najmocniejszą skórę (kl pierś ) Ostatnio 
    dołączył do mnie Flyers jacket, alpha z 68r.Swego czasu miałem parcie 
    na kurtki lotnicze Niestety, kolekcję trzeba pomału ograniczyć z bardzo 
    błahego powodu.Fanty gabarytowo nie należą do najmniejszych i fizycznie 
    nie mam już pomysłu  gdzie je  upychać niestety


    sory, troszkę mi się text rozjechał 
    pozdr
  • Fajnie by było jak byś powrzucał zdjęcia 
  • Kolega chyba raczej polonista niż fotograf... ;-)
  • Kurtka polskich pilotów wzór 613 MON.Czy ma ktoś taką i co można powiedzieć o tej kurtce?imageimageimage
  • To jest serio kurtka polskich pilotów? Mi ona wygląda na kurtkę pana który nie lubi pracować, tylko kombinuje raz tu, raz tam... ;-)
  • Kurtka wygląda bardzo porządnie - myślę że to bardzo fajna kurtka!
    Ja mam tylko kurtkę lotniczą G1 także ze skóry i jestem z niej bardzo zadowolony 
  • Trochę się dowiedziałem na temat  kurtki 613/MON.Wykonana ze skóry bydlęcej,kołnierz najprawdopodobniej skóra owcza.Wadą jest zbyt duży ciężar wraz z podpinką.Zaletą jest,że jest bardzo ciepło.Na motor lub skuter myślę,że będzie się nadawała i w chłodniejsze i w cieplejsze dni.
  • wydaje mi się że trzeba by poczekać na @Sapka on chyba coś wspominał.
  • Sapek podejrzewam,że skrytykuje tą kurtkę.Czytałem jego wypowiedzi na temat tej kurtki.Ja zdecydowałem się kupić.Nowa nie noszona za 350zł +przesyłka.Czekam na przesyłke.Zobaczymy co jest warta po jakimś czasie użytkowania.Pozdrawiam.
  • Cena przyzwoita jak na taką skórę. Szkoda tylko, że nie da rady odpruć tych rzepów. To znaczy da radę, ale dziury pozostaną :(
  • Kurtka wygląda super.Moim zdaniem rzepy w niczym nie przeszkadzają.Po co zmieniać coś ,co jest orginalne ...

  • Bo akurat do tak eleganckiej skórzanej kurtki nie pasują tandetne syntetyczne rzepy. Na amerykańskich skórach nie ma żadnych rzepów, więc skąd ten pomysł? Rzepy to charakterystyczny dodatek do nylonowych i mało wytwornych flyersów. Po prostu to się ze sobą wizualnie gryzie. Jedyne co można zrobić to przyczepić jakieś lotnicze insygnia, ale nie każdemu to pasuje.
  • Przykład skórzanej  kurtki A2 z rzepami:imageimage
  • Co się gryzie ? Rzepy są do dystynkcji/stopnia i nazwiska. Wszystko przemyślane i wg regulaminu WP.

    Docelowo kurtka ta nie jest do kościoła ni rewia mody a "robocza".
  • ~Cyps69

    Zgadza się, masz absolutną rację. Jedne kurtki amerykańskie mają rzepy a inne nie mają. Ja pisałem o tych, które nie mają rzepów. Bo takie kurtki wolę i takie najbardziej mi się podobają :-)

    ~Monter

    Ale mi się te rzepy nie podobają. I nic już na to nie poradzę ;-) A przyczepianie polskich stopni wojskowych w takim kraju jakim jest Polska, jest prawnie zabronione. Chyba że się mylę.
  • Podobnie jak godło i flagę polską . Mówi o tym  stosowna ustawa.ustawa .
  • Naprawdę flagi nie można nosić? Jak to możliwe?
  • O ile się nie mylę określa to dokładnie Dziennik Ustaw RP nr 235 z 2005 roku.

    Podałem ten przykład bo syn należał do harcerstwa , dzieciaki chciały mieć flagi na rękawach mundurków i pamiętam , że był z tym problem.

  • Ale przecież tyle osób nosi małą flagę Polski. Teraz jest to bardzo modne na kurtkach wojska polskiego, a także innych wojskowych gdzie jest rzep. Dużo ludzi lubi swoją flagę, więc ją nosi. Bo noszenie flagi innego kraju ich nie bawi.
  • Nie wiem jak to jest z respektowaniem tej ustawy ,ale tam są wymienione służby np.Wosko Polskie ,które mogą używać flagi.Ale już dla celów handlowych nie można.

    Pewnie tak do końca to nie jest jasne/chyba dla prawników/  i nikt nie wyciąga konsekwencji w tej sprawie.

  • To tak jak z psami bez smyczy. Przepisy nakazują aby każdy pies był na uwięzi, a mimo tego służby które powinny za to karać przymykają oko i nic nie robią.

    A takie sytuacje jak mecze piłkarskie i inne tego typu imprezy? Tam jak widać są tysiące flag i godeł polskich. Widocznie w takich okolicznościach jest na to zgoda.
  • Z drugiej strony jest przepis (bodajże z 2004), który mówi, ze każdy obywatel ma prawo wywiesić flagę Polski np. z okazji prywatnego święta (urodziny, itp.).

    Jeśli chodzi o małe flagi na ramionach, to rzeczywiście teoretycznie jest to niedopuszczalne, ale jeśli chodzi np. o małe flagi wojskowe, o określonych wymiarach i proporcjach. Wystarczy, że użyjemy naszywki o barwach białej i czerwonej, ale w innym rozmiarze, czy proporcjach niż ustawowo przewidziane dla flagi Polski, to oficjalnie nie jest to już flaga Polski i prawnie nie powinno być ograniczeń do jej używania.

    Moje zdanie jest takie, że każdy obywatel Polski powinien mieć nieograniczone prawo do używania symboli narodowych, o ile jest to czynione z szacunkiem dla tychże, zachowaniem godnej postawy noszącego, oraz promowaniem polskości w pozytywny sposób.


  • Napisze raz jeszcze bo widzę że co niektórzy nie rozumieją, to jest kurtka mundurowa dla żołnierza służby czynnej- czy to kontraktowej, zawodowej i rzepy są na nazwisko i stopień wojskowy.
    Nie jest to produkcja dla cywila by sobie przyczepił  stopień generała lub marszałka. Jaśniej chyba nie można tego napisać.

    Co do przepisów- zakazana jest orzeł/godło w innych kolorach niż ustawa, a produkują ciemne, zielone, czarne. Noszą je żołnierze min. na mundurach polowych
    , cywile spodnie od munduru polowego, bluzy i czy ktoś słyszał by ich ścigano?/ Uważam że jeśli flaga, czy to na maszcie przed domem, czy to na rękawie, jest 'zadbana' to nie powinno być zgrzytu. Co innego jak mamy ją porwaną, upieprzoną etc- wtedy karać.

    Jeszcze nie tak dawno żołnierz poza koszarami nie mógł chodzić w mundurze polowym, ale na szczęście to zmieniono.

  • Ale nie wiem co tu jest do rozumienia? Jest to kurtka wojsk powietrznych armii polskiej. Kurtka ma rzepy, które powinny na niej być bo tak została zaprojektowana. Rzepy służą po to, aby przyczepić do nich insygnia/emblematy wojskowe. I chodziło mi o to, że jeśli komuś nie pasują te rzepy i chciałby je jakoś zamaskować bez odpruwania, to nie może tego zrobić przyczepiając sobie oryginalne emblematy wojskowe bo jest to prawnie zabronione. Pozostaje mu tylko ewentualnie odprucie tych rzepów. Ale z racji tego że kurtka jest skórzana to pozostaną na niej dziury po owych rzepach.


    Tutaj się z Tobą nie zgodzę, bo od niepamiętnych czasów z tego co pamiętam, żołnierz armii polskiej mógł wyjść z jednostki wojskowej na przepustkę w mundurze polowym. Mógł tak chodzić po ulicy i mógł tak wracać pociągiem lub autobusem do domu.

  • Bo Polska to taki dziwny kraj.Uchwala się ustawy i prawa ,których tak do końca nikt nie przestrzega.Złota wolność szlachecka ,liberum veto ......... itd.
  • Prawie wszyscy chcieliśmy demokracji, to teraz mamy tą upragnioną demokrację. Demokracja to podobno najlepszy ustrój, ale wiele autorytetów uważa że demokracja w Polsce została wprowadzona zbyt szybko i zbyt nagle. Podobno jeśli demokracja wprowadzana by była spokojniej, wolniej i delikatniej to dzisiaj byśmy byli z niej bardziej zadowoleni :-)