Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
M65 (i nie tylko) w akcji czyli "na człowieku"
  • Akurat nie o to mi chodziło, a o mix dpma, sam nie raz do kurtki w woodlandzie ubieram oliwkowe spodnie albo pustynne, albo odwrotnie, byle by nie pod kolor, bo nie którym nie pasuje jak zobaczą człeka na ulicy, w pelnym mundurze :P 
  • ~Devil

    A akurat takie coś o czym piszesz, moim zdaniem pasuje. Oba kamuflaże są amerykańskie, a poza tym 3 color ma  raczej delikatny wzór, gdzie poza paroma brązowymi smugami wszystko jest tam jednolite. Ale np. leśne BW + pustynna pantera, czy DDPM + woodland to jak dla mnie porażka. Za dużo się tam dzieje, za dużo chaosu. Z daleka taki koleś wygląda jak malarz, malujący ludziom mieszkania :)


    ~7P7

    Wiesz czemu !

  • SPOKÓJ! :P
  • A może być na psie?  ;)

    image
  • Twoje zdjęcie jest najlepsze ze wszystkich na forum :D A pies ma miłą mordkę i wygląda na bardzo przyjacielskiego ;)                                           Bo groźnych psów to ja nie lubię. To dziewczyna, czy facet? :)

  • Ma na imię Saper. Poczciwina, ale nie był zachwycony "sesją".
  • M65 OG-107 DPSC contract no. 8118 small/regular

    image
    image
    image

    Pozdro

  • Jechu, piękne masz te kurtki :)

    A ja mam tylko chińską i znienawidzoną przez prawie wszystkich cywilną Alfę... :-? 

  • Dzięki :) A co do chińskiej Alphy to jej nie nienawidzę ,tylko nie rozumiem dlaczego mam płacić za cywilną kurtkę wyprodukowaną w CHRL więcej niż za kontrakt w stanie magazynowym.

    Pozdrawiam :)
     
  • ~Devil

    Chodziło Tobie o mix DPM? Proszę bardzo :)

    image

    image

    image

    image

    image


    ~Jechu

    Ja za nią dałem akurat 250 zł. i to jeszcze w czasach kiedy nie było tego forum. Więc po pierwsze nie miałem pojęcia co to jest "kontrakt", bo się tym nie interesowałem, a po drugie kupiłem ją cenie Helikona z zamkami "no name". Więc lepsze są chyba jednak Levisy uszyte w Płocku, niż Reserved uszyte w Gdańsku - jeśli byłyby w tej samej cenie ;) Powiem więcej, w ogóle nie planowałem zakupu takiej kurtki ale cena mnie zachęciła. A 500 zł. to bym za taką kurtkę nie dał. Ale za czarną to bym chyba jednak tyle zapłacił :) Bo czarna cholernie mi się podoba, a kontraktów w tym kolorze nie robili.

  • Tu się zgodzę  , jak w cenie helikona to wybór jest prosty.Jednak jest wiele osób które bulą po 6-7 stów za te kurtki ,i naprawdę szkoda mi tych ludzi bo są nieźle robieni w wała .
    Pozdro 
  • Nie wiem czemu tutaj te zdjęcia zarzuciłeś Falklandzie, ale skoro się to już stało to powiem, że już o wiele lepiej i bardziej estetycznie wygląda pomieszanie polskiego kamo pustynnego z amerykańskim leśnym.

    Co do farbowania smocka to jak zrobi to ktoś złymi barwnikami i nieodpowiednio to wyjdzie to tak jak na zdjęciach 2 i 5.

  • Cantrell -->> Bardzo fajne, nastrojowe zdjęcie. :)

    Wrzucę swoje. Jesiennie, w moim ulubionym kamuflażu do lasu.
    image
  • Kolega na fotce zamieszczonej przez kol. Cantrella wygląda trochę jak Serpico (czyli Al Pacino w filmie pod tym samym tytułem)
    image
  • ~Ogo

    Przysięgam, że właśnie miałem zamiar napisa że kolega Cantrell wygląda jak Serpico ! ! ! :D                                                                                       Ale byłem zajęty i miałem to zrobić późnym wieczorem ;) 

    ~Krees

    Wygląda fajnie. Ciuchy dobrze dobrałeś i do siebie pasują, więc nie robisz z siebie idioty czy przebierańca :)

  • Po prostu kolega Cantrell przebrał się za Serpico  ;)
  • ~Ogo

    Zauważyłem, że masz możliwość edytowania postów bez żadnego limitu, czyli kiedy chcesz i jak chcesz.                                                                 Widzę że jesteś traktowany lepiej niż inni... :P

    Od Admina: Ogo2 jest moderatorem, więc to chyba oczywiste...

  • Dzisiaj na starówce w Olsztynie w Cherokee 
    image

    Pozdro
  • Jechu
    Fajny odcień OG !
    pozdrawiam
  • Odcień taki, bo dzień był pochmurny.
  • Odświeżam się, bo dawno mnie tu nie było ;)

    Admin i jego wymęczony, zreanimowany, pozszywany i odpowiednio zindywidualizowany John Ownbey '74 Large/Reg. Moja aktualna M-ka do ciorania codziennego :)

    image

    Podczas gliwickiego Orszaku Trzech Króli, 6 stycznia 2014 r.
  • Zauważyłem że sprzączkę w czapce wymieniłeś w końcu na metalową   ;)
  • @Fakland - nie wymieniłeś, bo to nie ta czapka ;)

    We wz.37 sukiennej miałem zieloną metalową od producenta, ale po długich poszukiwaniach udało mi się wyhaczyć brązową bakelitową, zgodną z oryginałem.

    Ta tutaj rogatywka to 100% hand made na moje zamówienie przez kolegę z innego forum, luźno stylizowana na wz.37, zrobiona ze starych portek BDU Helikona i sztywnika daszka z bejsbolówki za 5 zł z marketu, więc nie musi trzymać się WT oryginału. Przeznaczona do użytku codziennego, o ile pogoda pozwala, żeby nie ciorać wz.37 ;)
  • Na Południu wiosna a  na Warmii zima jak malowana -8 stopni ,śnieg i DPSC z 67 roku :)
    image

    POZDRO
  • Emka, dżinsy, "robociarskie" buty - klasyczne zestawienie, zawsze cieszy oczy. Sądząc po prognozach, niedługo włożysz N-3B. Pozdrowienia!
  • Panowie, czy Polartec, oznaczenia z metki: Jacket Fleece, cold weather, Gen III, NSN 8415-01-533-5742, Peckham  Inc. Czy to jest Kontrakt ?
    Dokładnie taki, jak na zdjęciach poniżej

    https://imageshack.com/i/gi54pnj
    https://imageshack.com/i/4ju62tj

    imageimage
    http://m65.org.pl/forum/discussion/18/instrukcja-dodawania-zdjĘc#Item_1 polecam przeczytać lekturę

    Poza tym to nie ten wątek! Tutaj wrzucamy nasze zdjęcia w M65, a nie pytamy o polary!
  • Kolega wątki pomylił.
  • Blatio
    Fajnie wyglada M65 z flaga polski i naszywką PW
    podobna naszywka używana jest teraz przez jednostkę GROM 


  • @ ziomek_z_lasu - owszem, ale ta moja nie jest kupna "z półki", jakich sporo na Allegro, ale wykonana na zamówienie dla stowarzyszenia historycznego, do którego należę. Robiona dokładnie wedle tzw. standardu londyńskiego :)

    image
  • Dlatego napisałem że podobna - zauważyłem właśnie różnicę :)
    Ja mam takie naszywki
    image
    JWK Lubliniec
  • Parasol - też zacnie :)
    Chciałem też naszyć nad prawą górną kieszenią flagę Polski w takim samym kształcie, jak miał amerykańską na swojej m-ce Johnny Rambo, ale takiej naszywki nigdzie nie ma, trzeba by zaprojektować i robić na zamówienie ;)
  • Polska Walcząca, rogatywka, emka - no ładnie, Blatio. Na drugim rękawie walnij Krzykliwego Orła 101 Powietrzno-Desantowej. Nie żartuję. Pozdrawiam.
  • image


    Emka w wydaniu miejskim :D
  • 15-letnia córka Michaela Jacksona, Paris Jackson.

    image

  • Kurna olek!!! W tym wątku wrzucamy zdjęcia NAS odzianych w kurtki, spodnie, bluzy i.t.p. Nie jakieś córki dżeksona czy inne popierdółki. Wrzucajcie SWOJE zdjęcia. Tylko i wyłącznie SWOJE. Takie jak to dawajcie do offtopu.
  • W sumie, Warjat ma rację :)

    W tym wątku tylko swoje, ewentualnie znajomych / rodziny, itp.

  • Warjat znowu ma rację ;-)

    A na tą powabną Paris to lepiej uważać. Bo za te jej 15, można dostać także 15... :))

  • Zbędny był ten komentarz
  • To nie był komentarz. To była przestroga ;-)
  • Dobra, cicho tam. Nie gadać pierdół, wrzucać swoje zdjęcia w kurtkach! :P
  • Tutaj można też wrzucać fotki obcych i niesławnych ludzi, np. jakiegoś kolesia z ulicy? Tak? ;-)
  • Tak, jeżeli Ty jesteś tym kolesiem :D
  • Mniej więcej :]
  • Mniej więcej tak :)

    Zestaw M51 kurtka 58 rok southern athletic , spodnie 52 rok
    image
     
    zestaw M65 OG107 kurtka DPSC '67 S/R spodnie Winfield '76

    image

    i te same portki + Cheeroke '75 S/S

    image

    i z DPSC '77 M/XS

    image

    zestaw M65 woodland kurtka Centre '91 ,spodnie Menlo Industries '86

    image

    i M65 DCU Golden '89 + spodnie BDU DCU 100% cotton r/s '90 Vitin Garment + buty pustynne pożyczone od Brytoli :)

    image

    a tak wygląda zestaw BDU DCU 3 color

    image

    tak BDU woodland 

    image

    tak Desert Marpat

    image

    a tak Bluza TCU OG 107 '65 z popeliny ze spodniami M65

    image

    a tak TCU ERDL z '69

    image

    i na koniec jeszcze brytolski zestaw MTP Temperate weather.

    image

    Pozdro


  • Sympatycznie to wygląda. Szacun. 
  • No super! Jechu fajne te mundurki :) 
    niezła kolekcja sie uzbierała !
    szacun 
    :-bd
  • O rany! :O

    Teraz to możesz brać udział w każdym konflikcie, na każdym kontynencie i na do datek w każdym okresie czasu ;-)

    Oj, te brytolskie spodnie to fajne. Oj, bardzo fajne.

  • Szczególnie do gustu przypadł mi ten brytyjski komplecik.Można wiedzieć jak wypada cenowo i jaka jest brytyjska rozmiarówka w stosunku do MR amerykańskiej?
  • cenowo na pewno jest tańszy od multicamu ,ja za swój zapłaciłem w sumie z przesyłką 120 zeta .Co do rozmiarów to podane są 3 wartości długość nogawki od kroku/obwód pasa/obwód bioder dla przykładu moje są w rozmiarze 75/84/100 czyli od kroku nogawka 75/pas 84/biodra 100 więc trzeba pomierzyć się w tych miejscach i szukać rozmiaru, co do bluz to rozmiarówka wygląda trochę inaczej wzrost/obwód klatki w moim przypadku 170/96 .W bluzach rozmiar jest trochę zawyżony ja mam w klacie 106 a bluza 96 jest jeszcze z luzem a spodnie są zgodne z rozmiarem.