Witaj, Czcigodny Przybyszu!

Wygląda na to, że jesteś tu nowy. Jeśli naprawdę jesteś tym zainteresowany, kliknij w te przyciski!

In this Discussion

Powered by Vanilla
Nasze Rowery
  • Czy masz ładny rower, czy też brzydki niezwłocznie się nim pochwal. Do tego właśnie służy ten oto wątek ;)
  • Scott Rockwood pogromca Lackowej i Hryszczatej...jesteśmy razem od 13 lat
    Oimage
    image
    image
    image
    image
    image

  • ~Klon

    Rowery MTB lubią takie właśnie piękne plenery. Jak ja sobie pomyślę, że za niedługo będzie zima, to aż niedobrze mi się robi... :-(                     Skoro rowerek posiadasz od 13 lat, to pewnie na ramie masz napis "made in usa" albo nawet "hand made in usa" - tak jak to w tamtych czasach często bywało ;)

  • Oto jedna z moich maszyn. Mój główny pożeracz kilometrów, złożony na ramie GT Transeo 4.0 z 2008 roku. 

    image


  • Nazwij go "Srebrna Strzała" ;) Widzę, że lubisz się wpinać i wypinać... :)

    A te zabezpieczenie jest dobre, ale kiedy idziesz do spożywczego na 5 minut :P

  • Na strzeżony, zadaszony, monitorowany, ogrodzony, położony z dala od ciekawskich oczu parking firmowy wystarczy. Od lat prawie nikt nie trudzi się ze zdejmowaniem światełek i liczników i nikomu nic nie zginęło. :)
    Na "gościnne występy" na mieście mam coś takiego:
    image
    W rzeczywistości te niby marne 13 mm (marne w porównaniu do np. 18-milimetrowego Kryptonite New York Lock M-18 WL) to kawał dobrego żelastwa. Zostawiałem przypięty tym rower w centrum Warszawy i po ponad godzinie nie zmienił właściciela. A ktoś przy nim majstrował, bo U-Lock był obrócony.
  • No ja mam podobną linkę i jak na razie przez ok 10lat nikt jej nie naruszył, ale trza będzie pomyśleć o nowej 
  • Ja się pochwalę moim starym Krossem. Bez zdjęć niestety bo nie mam dostępu do roweru... Góral Krossa kupiony na giełdzie w Łodzi 15 lat temu. W nagrodę za ukończenie podstawówki. Wcześniej śmigałem do szkoły i po okolicy Gilem komunijnym. Góral to było coś. Trwała już wtedy moda na rowery górskie.  Kolega już miał wcześniej i trochę mu zazdrościliśmy. Najfajniejsze było to, jak jego rowerek miał ze dwa dni, kolega przyszedł do nas go umyć całego, nawet opony a następnie rowerek na plecy, żeby opon nie pobrudzić i do domu :D

    Rower stary ale dobrze mi służy. Wymieniałem ze dwa razy zębatki. Koło przednie oryginalne, tylne z obręczą stożkową. Opona przednia też bodajże oryginalna B-)

    Mam do niego sentyment bo natłukłem nim sporo kilometrów przez te wszystkie lata...

  • Mój koń roboczy, wół pociągowy, wozi mnie 30 kilometrów dziennie przez 10 miesięcy w roku. I nie narzeka ;) Złożyłem go zimą zeszłego roku.
    Zdjęcia sprzed tygodnia, okolice Lasu Kabackiego.
     
    image
    image
    image
  • Ciekawe siodełko jak na fulla. ;)
  • Jak to, niedobre?  :(
  • Nie, nie w tym rzecz, że niedobre. :)
    Masz szerokie, żelowe (chyba, popraw mniej, jeśli się mylę) siodełko z dodatkową amortyzacją (te szare "kule" pod spodem siodła to elastomery), a przecież masz rower w pełni amortyzowany. Elastomery tylko niepotrzebnie zwiększają masę siodełka, a rower i tak swoje waży - fulle niestety lekkie nie są.
    Podsumowując przydługi wywód - w zupełności wystarczyłoby Ci zwykłe szerokie siodełko (z żelem, skoro cenisz sobie wygodę) bez dodatkowej amortyzacji.
  • Żartowałem oczywiście. Powód był prozaiczny - przełożyłem ze starego roweru, bo nie chciałem zwiększać kosztów, a po drugie, najważniejsze - dupsko się tak do niego przyzwyczaiło (od 2006 roku), że nie miałem serca pozbawiać go wygód. 
  • widać kolega przepisowy dzwonka używa :)
  • Skoro devil pozwolił sobie na offtopa to i ja się ośmielę. ;) A' propos Lasu Kabackiego - Warszawa, piękne miasto. Mieszkałem 2,5 roku na Nowodworach. Pracowałem w Centrum przy Rondzie ONZ i na Pradze Północ, przy Dworcu Wschodnim. Zdarzyło się też i w Blue City .. No po prostu kocham to miasto!!! Mówią, że chamstwo z całego kraju się tam zjeżdża...Może to i prawda. Co nie zmienia faktu, że miasto ma swój klimat. Przydałaby się tylko taka ulica jak Piotrkowska w Łodzi - wyłączona z ruchu samochodowego na stałe i z mnóstwem pubów, barów i tego typu lokali. Nowy Świat tylko na weekendy niestety...  

  • Cantrell niezle masz halogeny z przodu. widze ze sa akumulatorki. czy mozna poprosic o opis patentu jak to zrobiles czy kupiles gotowe. tez jezdze duzo rowerem i przydalo by mi sie takie oswietlenie
  • To zestaw Sigma Mirage Evo - akumulator i dwa halogeny: 5W (rozproszony) i 10W (punktowy). Dość wiekowy już zresztą, ale bardzo mocny. 
  • Chciałbym, oj chciałbym. I to straszliwie  :-?

    image

    image

    image
  • Pomysł niegłupi, ale ich cena i waga przeraża...  :-O
  • Fajny filmik w którym pokazano jak nie należy przypinać roweru ;-)


  • Nie jest dziełem przypadku, że na forum poświęconym amerykańskiej kurtce M-65, mówi się o rowerach. Emka i rower są parą. Nie o to chodzi, że w emce można jeździć na rowerze. Można, na rowerze, na łyżwach (opisywałem kiedyś wrażenia z wycieczki w emce na lodowisko) i innych wehikułach czasu. Chodzi o to, że jak się uprawia kolarstwo, to w emce wygląda się przepięknie. Bo emki słabo tuszują brzuszki. Dopiero pan płaski jak deska wygląda w emce jak należy. No a rower, trening codzienny na nim, powoduje, iż brzuszek nie rośnie, a nawet jeśli ktoś brzuszek ma, to szybko go zgubi. Przejeżdżam codziennie około 20 kilometrów. Wróciłem z rozmiaru large do medium. Kondycja, samopoczucie lepsze, a emki leżą jak na modelu, który przechadza się po wybiegu w czasie pokazu mody ulicznej "Voice of Generation". Nie wklejam fotki swojego roweru, bo nie potrafiłbym, dużo się ostatnio zmieniło. Powiem tylko, że mam Treka Superflaya 9.6. W tym roku model ten został zastąpiony przez Procalibera. W każdym razie polecam sklep firmowy Treka w Częstochowie ((piękne miejsce, piękni ludzie): http://www.fabrykarowerow.com/
  • Cię Kolego fantazja poniosła z tym rowerem i kurtką m65 i to konkretnie :))
  • Dziękuję. Miło mi to słyszeć. Szczęść Boże.
  • ~mcm

    Wariat kiedy się tutaj loguje to tylko po to, aby komuś dokopać. A poza tym pewnie Ci zazdrości tego zacnego rowerka o którym napisałeś ;)
  • Falkland, jestem wdzięczny Koledze Warjatowi. Jego wpis sprawił, że napisałem nowy rozdział w monografii "Amerykańska kurtka wojskowa M-65 OG-107. Przedmiot, symbol" (drugie wydanie, poprawione, ukaże się w przyszłym roku, jak Bóg da), traktujący o związkach między emką a rowerem. A jeśli chodzi o rower, to dziękuję. Jeżdżę, na jutro zaplanowałem dłuższą wycieczkę. Chcę powiedzieć, że koła 29 cali i rama z włókna węglowego oraz zupełnie inna geometria w porównaniu z moim starym aluminiowym Scottem z lat 90. - to inna jazda, o wiele przyjemniejsza, bardziej płynna (nie czuje się drgań, które rama aluminiowa przenosiła). Zamieściłbym fotkę, ale nie wiem, jak to się robi. Nie chce mi się uczyć tego od nowa. Pozdrawiam.
  • Biały rower! Cudownie! John Lennon miał biały rower, dostał go od provosów w 1969 roku z okazji ślubu z Yoko Ono. Białe rowery provosów, biały fortepian Lennona, biały album Beatlesów - autor książki o kontrkulturze Jerzy Jarniewicz uważa biały kolor za symbol tego ruchu. Jechać w oliwkowej emce na białym rowerze - sama rozkosz. :) Wracając jeszcze do punk rocka, to myślę Kolego, że można się zgodzić, że Lou Reed i Brian Molko nie są typowymi muzykami stylu punk. Obaj przekraczają granice tej konwencji, z tym, że Lou Reed ma udział w jej tworzeniu (Velvet Underground), a Brian Molko (Placebo) tylko czerpie z niej inspirację. Mój rower jest czarny, tak wypadło, nie mogłem wybierać koloru, był to ostatni Superflay w sklepie objęty promocją i dodatkową specjalną zniżką. Ale firma Trek umożliwia swym klientom stworzenie roweru w wybranym przez siebie kolorze. Można po prostu zaprojektować swój rower plastycznie w każdym szczególe, od a do z. Piszę o tym, bo może kogoś to zainteresuje. Biały rower w kolorowe kwiatki - to jest ten styl! Trojanman, Kolego Pawle - życzę miłego dnia i uśmiechów wokół. :)
  • Nie uważam aby jazda w m'ce na rowerza należała do przyjemności chyba że na "ukrainie" ew jakiejś damce bo napewno nie na górskim.
    Właściwie nie rozumiem Twojej aluzji do białego :-).
  • Aluzja? Wychwalanie jazdy na rowerze w emce? Nie przyszłoby mi to do głowy. Mój post był żartobliwy. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Sprawę ukrainy i damki rozważę. Miłego dnia!
  • Z wzajemnością